GündemSosyalVitrin

RTÜK’ten, LGBTİ Karşı Yürüyüş Kararı

RTÜK, aldığı karar ile 18 Eylül tarihinde İstanbul'da LGBT'ye karşı yapılacak olan yürüyüşün tanıtım filminin 'kamu spotu' olarak televizyon kanallarında gösterilmesini oy çokluğu ile kabul etti.

RTÜK toplantısında, 18 Eylül’de İstanbul Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda LGBT’ye karşı yapılacak mitingin tanıtım videosunun ‘kamu spotu’ olarak televizyon kanallarına ve radyo istasyonlarına tavsiye edilmesini oy çokluğu ile kabul etti.

KARAR VERİLDİ

RTÜK yaptığı açıklamada, “Büyük Aile Buluşması olarak adlandırılan etkinlik konusunda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olan bir adet televizyon ve bir adet radyo spotu incelenmiş olup, Üst Kurulumuzun 14.09.2022 tarihli ve 2022/36 sayılı toplantısında; 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un 10’uncu maddesinin beşinci fıkrasına göre “kamu yararına yönelik spot film olarak” ve yayın kuruluşlarında yayınlanmasının , bu spotlara ayrılan kabulüne önerilmesine yayın süresinin ve oranının, reklamlar için ayrılan süre ve oranların hesaplanmasında dikkate alınmamasına karar verilmiştir, ” dedi.

RTÜK, “Söz konusu spotlar, www.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan “Yayıncı-Öncelikli Yayınlar ve Kamu Spotları-Kamu Spotları” bölümüne eklenmiştir. İlgili spotların yayın kuruluşlarına tarafınızdan gönderilmesi hususunda bilgilerinizi rica ederim.” diyerek resmi açıklamasını sonlandırdı.

İŞTE O KARAR

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.