MüzikMüzik Haber

Sabah Gazetesi Müzik Meslek Birliklerine Seslendi

Sabah Gazetesi yazarı Özlem Avcı dün yazdığı köşe yazısında müzik meslek birliklerine seslendi. Yazısında müzik meslek birlikleri ve derneklerinin kavgalar ve dövüşlerle gündeme gelmesini eleştirirken, artık bu kurumların yönetimlerinin profesyonel kişilere bırakılması gerektiğine değindi. Avcı, müzik meslek birlikler ve dernekleri yönetimlerine bu konuyla ilgili gerekenleri yapması çağrısında bulundu.

İşte O Yazı:

Sanat ve sanatçıyı güya koruyan ama aslında telif peşinde olan MESAM, MÜYAP,MÜYOR-BİR ve MSG gibi müzik birlik ve derneklerine seslenmek istiyorum.

Bu dernek ve birlikler, zaman zaman kavga, dövüşlerle haberlere yansıyor. Anaokulu öğrencileri gibi birbirlerine attıkları iftiralarını, kaba sözlerle atışmalarını izliyoruz.

Ancak bu derneklerin müziği ve sanatçıyı düşündüklerini sanmıyorum. Tam tersi, müziğe zarar veriyorlar.
Tamamen kısa yoldan ceplerini doldurma derdindeler.

Müzik dernek ve birliklerine bir önerim var. Artık müzisyenler ve müzik adamları değil de, profesyonel insanlar yönetmeli bu kurumları.
İşi profesyonel ellere bırakmalılar ve gerçek işlerini, yani müzik yapmalılar. Kavga, gürültüyü bırakıp müziğin birleştirici gücünü göstermek için dernek ve birlik yönetiminde müzik adamları istifa etmeli, kavga yerine müziğin ritmine kendilerini bırakmalılar.
Müzik o zaman can bulacak ve sanatçılar daha mutlu bir şekilde işlerini yaparak müziği yaşatacaklar.

Kaynak: Sabah Gazetesi – Özlem Avcı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu