Ana Sayfa » Müzik » Sabah Yazarı Khontkar’ın Erotik Klibi Tartışmasına Yeni Soluk Getirdi

Sabah Yazarı Khontkar’ın Erotik Klibi Tartışmasına Yeni Soluk Getirdi

oduller-reklam-banner

Ünlü rapçi Khontkar’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Sürtüğe Bak” isimli şarkısı Kadınlar Günü’nden bir gün önce yayınlanması ve klipte erotik sahnelerin yer alması sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde yer almıştı.

İlgili Haberler:

Hürriyet Yazarı Khontkar’a Sert Çıktı: “Allah Rap’in Cezasını Verdi

Khontkar’a Bir Darbe De Rapçi Joker’den Geldi

Rap Dinleyicisinden Khontkar’a Büyük Darbe

Rap camiası tarafından da pek çok isim tarafından eleştirilen şarkıyla ilgili Sabah Gazetesi köşe yazarı Hakan Uç, bugünkü köşesinde “Tasvip edip onayladığım bir durum değil ama madem diğerlerini de dinleyip dilimize pelesenk yapıp alkışlıyoruz, Khontkar’a da bir şans verebiliriz ya da kendisini biraz daha müziği üzerinden eleştirebiliriz” ifadelerini kullanarak tartışmaya yeni bir soluk getirdi.

Ünlü rapçi ise yaptığı çalışmayı tepkilere rağmen “Benim sanatım bu” diyerek savunmaya devam ediyor.

İşte Hakan Uç’un o yazısı;

Rap’çi Khontkar, ayın ilk haftası yayına giren, sözleri itibariyle tartışma yaratan şarkısı ile bir anda gündeme bomba gibi düştü. Parçayı +18 üstü sözleri nedeniyle eleştirenler, yerden yere vuranlar çok oldu. Ben de şarkının sansürsüz versiyonunu dinledim tabii… Sonra onu buldukları her platformda acımasızca eleştirenlerin profillerine de bir göz attım. Gördüklerimse beni çok şaşırttı. Özellikle sosyal medyada ünlü rap’çinin üzerinden buldozer gibi geçmek isteyenlerin beğenerek dinlediği birçok yabancı ismin şarkılarının sözleri de Khontkar’ınki kadar 18 yaş üstü. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Ahlaktan bahseden ve çocukların bu sözlerden etkilenmemesi için Khontar’ı yerden yere vuranların dinledikleri tüm yabancı şarkılarda böyle sözler var. Eminem, 50 Cent gibi isimlerin söyledikleri parçalar çok daha ‘sakıncalı’ sözler içeriyor, hatta video kliplerinin baştan sona sansürlenmesi gerekiyor belki. Bu isimler, yüz milyonlarca izlenen klipleri ile dünyanın en prestijli ödüllerini topluyorlar.

Gelelim benim fikrime… Tasvip edip onayladığım bir durum değil ama madem diğerlerini de dinleyip dilimize pelesenk yapıp alkışlıyoruz, Khontkar’a da bir şans verebiliriz ya da kendisini biraz daha müziği üzerinden eleştirebiliriz. Bu arada Khontkar güzel bir hareket sergilemiş. Klibinin 18 yaş üstü olması için başvurmuş ve 18+ ibaresini de klibinin altına koydurmuş. Bu küçük bir detay gibi görünse de bence içeriğinde saygı var, farkındalık var, önemsemek ve itina var… İnternet platformlarındaki yaş sınırlaması bunun için değil mi zaten?

Khontkar’ın şarkısını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Sabah

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir