GündemSosyalVitrin

Safiye Soyman: Kocamın Lafı Bana Ağır Gelince Hırs Yapıp Kendim Oldum

Safiye Soyman, Armağan Çağlayan'ın 'Dur Bi Dinle' isimli programına konuk olarak özel hayatı hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Safiye Soyman, Armağan Çağlayan’ın ‘Dur Bi Dinle’ isimli programına konuk olarak özel hayatı hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Çocuk Gelindim 

Çocuk gelin olması ile ilgili acı hikayesini anlatan Safiye Soyman, “Ben çok küçük yaşta, 13 yaşında evlendirildim. Ablamı istemeye geldiler, beni görünce bana yöneldiler. Ablamın nişanlı olduğunu duyunca beni istediler. Mahkeme kararı ile yaşımı büyüttüler, yoksa nikah olmuyordu. 15 gün içinde oldu. Babam kız diyeceklerine gelin desinler dedi. Annem hiçbir şey demedi. Hakim bile ‘Çocuğa bakamıyorsanız ben bakayım’ dedi. Babam dediğim dedikti. Hafızdı kendisi. Ses güzellikleri de ordan geliyor” dedi.

Kocam Sayesinde Hırs Yaptım 

Soyman, eşinin söylediği ağır laf yüzünden bu durumlara gelebildiğini belirterek “Kocam eve gelmiyordu, geç geliyordu. Biri ayağımda biri kucağımda çocuklar vardı. Bir gün ‘Nerede kaldın?’ demiştim. ‘Kazan da ye ondan sonra bana hesap sor’ demişti. O lafı iyi ki de söyledi ki ben Safiye Soyman oldum. Hırs yaptım. ‘Ne yapabilirim? Nasıl üretebilirim? Kendimi nasıl geliştirebilirim?’ diye düşündüm. Ortaokul imtihanlarına girmeye başladım ve bitirdim. Daha sonra memur oldum” cümlelerini kurdu.

Müzik hayatına nasıl başladığını da anlatan ünlü isim, “Radyo imtihanlarına giricem dedim. Türk müziği korosunda solistliği kazandım ve başladım. Yurt içinde ve yurt dışında konserler verdim. Cumhurbaşkanları, Başbakanlarına, onların önünde konserler verdim. Turgut Özal’ın eşime yazdığı şiiri de seslendirdim” ifadelerine yer verdi.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.