Ana Sayfa » Müzik » Salgından Etkilenen Müzisyenlere Fatih Ürek’ten Tam Destek

Salgından Etkilenen Müzisyenlere Fatih Ürek’ten Tam Destek

oduller-reklam-banner

Fatih Ürek, Müzik Onair Instagram hesabındaki canlı yayında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. Karantina günlerinden bahseden Ürek, ‘Program çekimlerimiz devam ediyor haftanın 3 günü ama diğer günler evdeyim. Ben zaten genel olarak hep evdeydim’ dedi.

Fatih Ürek ayrıca salgından dolayı işleri aksayan müzisyenlere elinden geldiğince destek vereceğini söyledi. Ürek, ilerleyen günlerde yapacağı bir Youtube konserinden gelen geliri müzisyenlere bağışlayacak.

‘Instagram Dilenciliği Başladı’

Sosyal medya ile arasının iyi olmadığını söyleyen Fatih Ürek, ‘Çok mesaj geliyor birçoğuna bakamıyorum. Sosyal medya dilenciliği başladı. Instagram’da dilencilik yapıyor. Bana mesela günde 100 kişi mesaj attıysa bunların 80-90 kişisi bir şey istiyor. Vicdan hesabı yapıyorum. Mümkün değil. Saçma sapan yorumlar geliyor. Ama benim kemik kitlem var. Onları çok seviyorum’ diye konuştu.

‘Müzisyenlerin Gelecek Garantileri Yok’

Salgından müzik endüstrisinin durma noktasına geldiğini belirten Ürek, önümüzdeki günlerde Youtube’dan bir konser yapacağını ve oradan gelen geliri müzisyenlere bağışlayacağını duyurdu.

Ünlü şarkıcı, ‘İnsanlar sanatçıları başka türlü bir yerlerde görüyorlar. Onlara bir şey olmaz diyorlar. Olur mu? Biz de kendimizi çekiyoruz. Ülkemizde deprem, terör ilk etkilenen bizim sektörümüz oluyor. Şu anda müzik sektörü durmuş durumda. Bu işten evine ekmek götüren insanlar var. Müzisyenlerin gelecek garantileri yok. Ne yapacaklar onlar? Bazı sanatçı arkadaşlarımız bazı önlemler aldılar. Ben de alacağım. Önümüzdeki günlerde Youtube’dan canlı konser yapacağım. Oradan bir bütçe beklentisi var. Gelen geliri müzisyen arkadaşlarıma paylaştıracağım’ ifadelerine yer verdi.

İşte o program;

 

Reklam
oduller-reklam-banner