MüzikMüzik Haber

‘Şarkılar Bizi Söyler’ 6 Şubat’ı Unutturmayacak!

Kanal D'nin sevilen programlarından biri 'Şarkılar Bizi Söyler' depremden sonra ilk yayını yapacak ve 6 Şubat'ı unutturmayacak. Duygusal anları ile çok konuşulacak...

Kanal D’nin; yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler, uzun bir aradan sonra yeni bölümü ile ekrana geliyor.

Şarkılar Bizi Söyler’in 25 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de yayınlanacak yeni bölümünde, 6 Şubat’ta yaşanan ve ülkemizi derin bir yasa boğan deprem felaketi anılacak. Uğur Aslan, Antakya Medeniyetler Korosu, Hamdi Alkan ve Kalben’in konuk olduğu bölüm duygusal anları ile çok konuşulacak.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Hakan Altun sosyal medya hesabından duygularını şöyle açıkladı;

“Çok korktuk, çok üzüldük, çok acıdı canımız… Acımaya da devam ediyor hala, 6 Şubat’ta yaşadığımız felaketin görüntülerini belki korktuğumuzdan ya da yorulduğumuzdan izlemekten bile çekiniyor olabiliriz şimdilerde. Görmeye yüreklerimiz dayanamıyor olabilir. Bunlar da çok insani duygulardır… Korkuyorsak üstüne gitmeliyiz, tedbirlerimizi almalı, yüzleşmeli ve kendimizi de iyileştirmeliyiz. “Çünkü dirilip büyümek istiyorsak, bu enkazın altından hep beraber kalkmalıyız bence…” Çok toplantılar yaptık çok tartıştık. Bu program başlamalı mıydı yoksa bitmeli miydi artık? Ve en nihayetinde acıyan yaralarımızı en iyi o bölgenin sanatkarları anlatır diye düşündük. Programımıza konuk olan Antakya Medeniyetler Korosu’nun Şefi Yılmaz Özfırat’ın programımızda söylediği şu söz bizi derinden etkilemiştir “BİZE ACIMAYIN BİZE DOKUNUN!” Sanatın her dalı iyidir ve de iyileştirir. Biz de kendimizi en iyi ifade biçimiyle müzikle dokunmak ve onların kederlerini ezgilere yaymak istedik. Amacımız 6 Şubat 2023 tarihini unutturmamaktır. Programımız devam ettiği sürece 6 şubatı unutmayacağız ve asla unutturmayacağız. Ezgilerimizin yaralarımıza merhem olması dileklerimizle…”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.