Müzikonair Şarkımı Nasıl Tanıtırım Sorusunu Yanıtladık! Şarkı Tanıtımı İçin Önemli Tüyolar! | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Şarkımı Nasıl Tanıtırım Sorusunu Yanıtladık! Şarkı Tanıtımı İçin Önemli Tüyolar!

Müzisyenler ve şarkıcılar için işe yarayacak şarkı tanıtımı tüyolarını sizler için sıralıyoruz. Şarkımı nasıl tanıtırım sorusuna yanıt arayanlar için önemli detayları sıraladık...

Müzisyenler ve şarkıcılar için işe yarayacak şarkı tanıtımı tüyolarını sizler için sıralıyoruz. Şarkımı nasıl tanıtırım sorusuna yanıt arayanlar için önemli detayları sıraladık… İşte günümüz dijital  çağında şarkı tanıtmak, şarkınızın PR çalışmasını yapmak ve ücretsiz olarak uygulayabileceğiniz birçok yöntem…

Şarkımı nasıl tanıtırım sorusunu soran müzisyenler nereden başlamalıdır? İster kariyerinin başında olsun ister profesyonel ve şöhretli müzisyenler olsun sektördeki herkes tanıtıma ve güçlü bir PR çalışmasına ihtiyaç duymaktadır. Günümüz müzik endüstrisinde çok fazla değişkenin olması ve oyuncu sayısının giderek artması şarkı tanıtımını oldukça önemli kılıyor. Yapılan müziğin niteliği kadar tanıtımı da oldukça büyük bir etkendir.

Şarkı Tanıtımı ve Sosyal Medya Kullanımı

Sanatınızı ortaya koyacağınız müzik eserini tamamlamanızın ardından eserinizi lisanslı bir şekilde dijital platformlarda yayınlatmanız oldukça mühimdir. Nitekim şarkınızı dinletebileceğiniz her mecrada var olmak, potansiyel kitlelere ulaşmanıza ve prestijinizin artmasına katkı sağlamaktadır. Spotify, YouTube, Apple Music ve bilumum dijital müzik servislerinizde eserlerinizle birlikte yer almanız gerekmektedir. Fiziki albümünüz dışında içerisinde bulunduğumuz dijital çağda dijital çıktılarınız bulunması olmazsa olmaz noktalardandır. Gazete, radyo, dergi gibi mecralara söyleşiler verebilir, röportajlar yapabilir ve basın bültenlerinizi yayınlatabilirsiniz. Ancak bunu profesyonel bir şekilde yapmak için güçlü bir PR ajansıyla tanışmanız gerekir.

Şarkımı nasıl tanıtırım sorusuna yanıt arayan bir sanatçı her konuda aktif olmalıdır. Öte yandan kişisel olarak kendi tanıtımınızı yapmanız da oldukça önem taşımaktadır. Varsa web sitenizi, YouTube sayfanızı, sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmanız önerilmektedir. Sosyal medyada özellikle TikTok ve Instagram gibi sesinizi duyurabileceğiniz ve keşfedilebileceğiniz mecralarda yer almanız faydanıza olacaktır. Instagram’ın Reels bölümünde öne çıkabileceğiniz videolarınızı yüklemek ve sosyal medyada viral olmuş hastagleri kullanmak gerekmektedir.

Şarkı Tanıtımı İçin Profesyonel Destek

Türkiye’nin en büyük müzik PR ajansı olan Müzikonair 10 yıldan uzun bir süredir PR stratejileri geliştirmekte ve uygulamaktadır. Eğitimli, profesyonel ve kendini sürekli geliştiren güçlü ve dinamik bir ekibe sahip olan şirketimiz, pek çok sanatçıyı geniş kitleler ulaştırmayı başarmıştır.

Şarkımı nasıl tanıtırım konusunda kesin bir cevap arıyorsanız, profesyonel şirketler ile iş birliği sağlayabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerden gelir elde edilmesi için ürünün pazarlanması gerekmektedir. Günümüzde de bir müzik eserinin müzik endüstrisinde varlığını sürdürmesi için pazarlama çalışmasına ihtiyaç duyar. Şarkı söz, beste ve aranje süreçlerinin ardından kayıt altına alınır ve müzikseverlerle buluşturulur. Ancak şarkının tam anlamıyla geniş kitlelere ulaşması için bir PR çalışması yapılmalıdır. Müzik pazarlamak sanıldığı kadar kolay değildir. Her hafta onlarca hatta yüzlerce yeni şarkı ve albüm piyasaya sürülmektedir. Ancak bunlardan yalnızca küçük bir kısmı müzik listelerinde ve medyada geniş yankı bulur. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de pazarlama stratejileridir. Bir müzik eseri radyo, televizyon, gazeteler, web siteleri ve yeni medya mecralarında tanıtılabilir. Ancak bu en basit yoldur. Müzikonair Company güçlü PR stratejileri ve ekibi ile çok daha fazlasını sunmaktadır.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu