Genel Bilgiler
Trend

Şarkımı Ünlülere Nasıl Ulaştırırım? Şarkımı Nasıl Satabilirim?

Birçok müzisyenin ve bestecinin kariyerinin başlarında sorduğu "şarkımı ünlülere nasıl ulaştırırım", "şarkımı nasıl satabilirim", "şarkımı nasıl tanıtabilirim" sorularının yanıtını bu yazımızda veriyoruz.

Müzik kariyerinin başındaki pek çok kişi, “şarkımı ünlülere nasıl ulaştırırım” sorusunu soruyor. Birçok kişi, şarkı sözü yazıyor, bestesini yapıyor ancak şarkısını ünlü kişilere nasıl ulaştıracağı noktasında, pazarlama konusunda sorun yaşıyor. Müzikonair olarak sizler için hazırladığımız yazı dizimizin bu bölümünde bu soruya cevap vermek istedik.

“Şarkılarımı nasıl duyurabilirim?”, “Şarkılarımı nasıl satabilirim” sorusu, kariyerinin başındaki pek çok müzisyenin zihnini meşgul ediyor. Siz de şarkınızı hazırladınız, kaydınız aldınız ancak pazarlama konusunda sorun yaşıyorsanız bu yazı, sizin için iyi bir rehber olabilir. Bu sorunun cevabını farklı şekillerde vermek mümkün.

Şarkımı Ünlülere Nasıl Ulaştırırım müzikonair

1- Şarkımı Fenomenlere Nasıl Yayınlatırım?

Örneğin şarkınızı fenomenlere ulaştırmak ile bir müzik yapım şirketlerine ulaştırmak arasında büyük fark vardır. Müzik yapımcıları, profesyonel olarak şarkınızın dağıtımı konusunda size yardımcı olur. Ancak bir noktadan sonra bir fenomen ile çalışmak, sizin için daha doğru bir tercih olabilir.

Örneğin şarkınız dans edilebilecek bir şarkı ise, viral olabilecek bir niteliği varsa (duygulara hitap ediyorsa, çok konuşulacak sözler içeriyorsa vb) bir TikTok fenomeni ile iletişime geçebilirsiniz. TikTok’ta Özgür Deniz Cellat, Ceren Yaldız, Kürşat Juan gibi birçok fenomen milyonlarca kişiye hitap ediyor. Her yaptıkları birçok kişi tarafından beğeniliyor ve takip ediliyor.

Peki, onlara nasıl ulaşabilirsiniz? Onlara sosyal medyadan mesaj atarak ya da şarkınızı paylaştığınız gönderiye etiketleyerek ulaşabilirsiniz. Onların mesajınızı görmediğini düşünmeyin, haberleri oluyor. Ancak her birinin kendine göre yoğunluğu olabiliyor, bu sebeple size kaliteli bir vakit ayıramayabilirler.

Dolayısıyla daha profesyonel bir yol olarak onların menajerlerine, basın danışmanlarına ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, bu süreçte size eşlik edecek bir tanıdık işinizi kolaylaştıracaktır. Bu noktada Müzikonair güvencesi ile fenomenlerle daha kolay iletişim kurabileceğinizi belirtelim. Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta adresi veya 0552 685 38 82 numarası üzerinden irtibat kurabilir, böylece şarkınızı fenomenlere en kolay ve güvenilir yoldan ulaştırabilirsiniz.

Şarkımı Ünlülere Nasıl Ulaştırırım müzikonair

2- Şarkımı Müzik Yapım Şirketlerine Nasıl Gönderirim?

Bu sorunun yanıtını daha önce “Şarkımı Nasıl Duyurabilirim? Şarkı Yapıp Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler” başlıklı yazımızda uzun uzun anlatmıştık. Fakat burada da bahsetmek gerekirse, öncelikle şirketlerin mail adreslerine şarkınızın kaydını ya da demosunu göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu esnada istediğiniz sonucu almak için demoyu ses dosyası şeklinde değil bir YouTube videosu veya Instagram IGTV yayını gibi tıklanıp kolayca dinlenebilecek şekilde göndermeye dikkat edin. Aksi halde gün boyunca yoğun olan yapımcılar, sizin çalışmanızı göz ardı edebilirler.

Bu gibi kriterlere dikkat ettikten sonra şarkınızı müzik yapım şirketlerinin mail adreslerine gönderebilirsiniz. Eğer herhangi bir yanıt alamadıysanız bu noktada aracı bir şirketten profesyonel yardım alabilirsiniz. Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta adresi veya 0552 685 38 82 numarası üzerinden iletişim kurarak siz de şarkınızı müzik yapım şirketlerine kolayca iletebilirsiniz. Ayrıca PR hizmetinden de faydalanabilir, böylece şarkınızın kısa sürede büyük bir kitle tarafından dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

3- Şarkımı Ünlülere Nasıl Ulaştırırım?

Şarkımı ünlülere nasıl gönderirim? Ünlülerin dikkatini nasıl çekerim? Bu soruların cevabı, yine menajerlerde gizli. Eğer menajerlerin iletişim adreslerini biliyorsanız onlarla irtibat kurarak ünlülere şarkınızı gönderebilirsiniz. Ancak menajerlere ulaşmak ve ulaştıktan sonra onların dikkatini çekmek, çoğu zaman bu kadar kolay olmayabilir. Bu noktada ünlülerle aranızda köprü görevi görecek olan Müzikonair’a danışabilirsiniz. Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta adresi veya 0552 685 38 82 numarası üzerinden iletişim kurarak istediğiniz ünlü ile kolayca irtibat kurabilir, bu konuda destek ve danışmanlık alabilirsiniz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.