Genel Bilgiler
Trend

Şarkınızla YouTube Trendlere Girmek İçin İletişime Geçin

Kariyerinin başındaki pek çok müzisyenin merak ettiği konular arasında "YouTube trendlere nasıl girilir" gibi sorular yer alıyor. Bu yazımızda klibinizin YouTube trendlere girmek hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

YouTube trend müzik listesine girmenin tek bir yolu ve yöntemi yoktur. Şarkınız ile YouTube trendlere girmek için birçok değişken vardır. Önemli olan organik yollarla YouTube algoritmasına uygun bir başarı elde etmektir. Peki doğru dolaşım zamanı ve trendlere girmenin püf noktaları nelerdir?

Müzik kariyerinin başındaki birçok kişi, şarkılarına amatör veya -fırsat bulabiliyorsa- profesyonel olarak klip çekip YouTube’a yükleyebiliyor. Günümüzde teknolojik imkanlara erişim kolaylaştığı için kariyerinin başındaki müzisyenler bile kolaylıkla klip çekip müzikseverlerle paylaşabiliyor. Ancak bu noktada klibin YouTube’da yükselmesi ve tıklanması kaygısı ortaya çıkıyor. Ne yazık ki, her klip ya da her şarkı YouTube trendler listesinde yer almıyor. Bu durum ise müzisyenlerin “Klibimi YouTube trendlere nasıl sokarım” sorusunu sormasına sebep oluyor. Bu sorunun cevabını vermek için öncelikle “YouTube trendlere nasıl girilir” sorusunun yanıtını verelim.

youtube video klip trendler

YouTube Trendlere Nasıl Girilir?

YouTube trendlere girmek ya da YouTube trend müzik listesine girmek, bir diğer deyişle YouTube keşfete düşmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu detaylar, aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

– YouTube’un trendlerine adınızı yazdırmak için ilk yapmanız gereken şey, kanalınızı aktif tutmalı ve güncel olayları takip etmelisiniz. Ayrıca büyük bir izleyici kitlenizin olması da önemlidir.

– YouTube trend videolar neye göre sıralanıyor diye soranlar için videonuzun çok kısa sürede fazla tıklanma alması gerektiğini belirtelim. Özellikle ilk 3 gün, kritiktir. Bu noktada videonuzun tanıtımı önem taşımaktadır. Videonuzun tanıtımını ne kadar iyi yaptıysanız trendlere girme şansınız o kadar artacaktır.

– Dolayısıyla abone sayınızı artırmanız gerekecektir.

– Videolarınızın uzun olması da bu noktada size bir artı katabilir.

YouTube trendlere girmek ile ilgili detaylı bilgi verdiğimiz yazımızı okumak için buraya tıklayın.

youtube video klip trendler

Klipler Trendlere Nasıl Girer?

YouTube trendlere girmek için amatör yahut profesyonel olarak çekilmiş bir video klip, audio klip, lirik video gibi bir içeriğe ihtiyacınız vardır. Öncelikle, son dönemde birçok müzisyenin kullandığı bir taktiği verelim. Son zamanlarda pek çok şarkıcının ve fenomenin, şarkısını 2 dakikadan uzun tutmadığını ve az ama öz sözler eşliğinde, müziği öne çıkaracak yapıda şarkılar ürettiğini görmüşsünüzdür. Böylece dinleyiciler şarkının zevkini veya vermek istediği mesajı 2 dakikada anlayamadıkları için baştan açacaktır. Bu da o müzik videosunda geçirilen süreyi artırdığı için trendlere girme olasılığını artıracaktır. Siz de ilk olarak bu taktiği deneyebilirsiniz.

Ancak tanınır bir sanatçı değilseniz işiniz biraz daha zor olabilir. Bunun için klibinizi yayımlamadan birkaç gün önce teaserını yayımlayıp teaserını fenomenlere ya da ünlü isimlere yayımlatabilirsiniz. Bunun için ise profesyonel yardım almanızda fayda var. Daha önce “TikTok’ta Şarkı Reklamı Yapmak ve TikTok Fenomenlerine Şarkı Paylaştırmak Nasıl Olur?” başlıklı yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapmıştık. Bu yazıdaki bilgiler sayesinde daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Klibim trendlere nasıl girer” sorusunun bir diğer cevabı ise, klibinizin dikkat çekici özelliklere sahip olması ile ilgilidir. Klibinizin özgün olması, kostüm ve mekan tasarımının ilgi çekici olması ve dolayısıyla klibin videosunda yer alan kapak fotoğrafının da dikkat çekmesi gerekmektedir. Dolayısıyla klip çekiminde birlikte çalışacağınız yönetmen ve senaristi iyi seçmenizde fayda var.

Profesyonel Destek Alın

Ne olursa olsun, klibinizin trendlere girmesi için mutlaka bir profesyonel destek almalısınız. Yolunuzu kaybetmemek, doğru adımlar atarak klibinizi YouTube trendlere sokmak için Müzikonair şirketinden danışmanlık alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için muzikonair@gmail.com veya 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Buna benzer daha fazla bilgilendirici yazı için buraya tıklayabilirsiniz.

Şarkınızın Youtube trend videolar listesinde yer alması şarkınızın ve video klibinizin oldukça büyük bir kitle tarafından tıklandığı ve etkileşim aldığı anlamına gelir.

Bir şarkı Youtube trendlere girmek için şarkının hiti yükselmekle kalmaz diğer platformlarda ve radyoların müzik listelerinde yükselişe geçebilir.

Youtube trend videolar listesi ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Ancak sizin videonuz ilk olarak Türkiye üzerinde trendlere girer. Youtube’un keşfet bölümüne düşmek bir diğer deyişle trendler listesine girmek, müzisyenlerin ve şarkıcıların en merak ettiği konular arasında yer alır.

Profesyonel Destek Alın

Sektörün önemli kilometre taşları arasında yer alan Müzikonair Company ile Youtube ve dijital platformlarda yerinizi alabilir ve kitlenizi genişletebilirsiniz. Bu sayede şarkınızın gücüyle de orantılı olarak PR ve diğer her türlü alanda profesyonel destekler alarak şarkılaınızı. video klibiyle birlikte yahut yalnızca lirik olarak Youtube trend videolar listesinde yer alması adına girişimde bulunabilir ve kariyeriniz adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Şarkınızı Türkiye’nin en büyük müzik kanalı Netd Müzik’te yayınlatmak için Müzik Onair ile muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.