MüzikMüzik Haber

Savcılık Mustafa Sandal’ı İfadeye Çağırdı

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, geçtiğimiz aylarda çıkardığı “Beni Ağlatma” kitabında eskiden Defne Samyeli ile aşk yaşadığını yazmış, Samyeli ise Sandal’ın yazdıklarını yalanlamıştı.

İlgili Haberler: 

Mustafa Sandal’ın Defne Samyeli İtirafı Olay Oldu

Defne Samyeli’den Mustafa Sandal’a Çağrı

Ünlü popçunun kitabında asılsız iddialara yer verdiğini öne süren Defne Samyeli, konuyla ilgili harekete geçti. Daha önce “Dilerim Mustafa Sandal bu duruma bir netlik kazandırır da 25 senede topu topu 4 kez gördüğüm bir sanatçı arkadaşıma dava açmak durumunda kalmam” diyerek ünlü popçuyu uyaran Samyeli,  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede kitabın 1. baskısında Samyeli’nin “onur ve saygınlığını zedelemeye yönelik ifadeler kullanıldığı, huzur ve sükununu bozduğu ve ismini rızası dışında kullanarak hukuka aykırı yayınlandığı” ifadelerine yer verildi.

KİTAPTA HANGİ İFADELER YER ALIYORDU?

Defne Samyeli, Mustafa Sandal’ın kitabında yer alan şu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti:

“Tam ilk albümü çıkardığım sırada Defne ile tanıştık. Türkiye’nin en güzel üç kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumlarda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp bakınca düşünme tarzıma gülmeme rağmen o zaman yeni ünlü olmanın verdiği şımarıklık ve endişe karşımı duygularla onu kız arkadaşım olarak lanse edemeyeceğimi, bunun kızların bana olan ilgisini azaltacağını, ilişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve sonunda beni terk etti. Defne’den sonra da birlikteliklerim oldu”

MUSTAFA SANDAL İFADEYE ÇAĞRILDI

“Hakaret”, “kişilerin huzur ve sükunu bozma”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, yayılması ve paylaşılması” suçlarından cezalandırılması istenen Sandal hakkında açılan suç duyurusu için savcılık soruşturma başlattı. Konuyla ilgili ünlü popçu savcılığa ifade vermeye çağrıldı.

Soruşturmanın seyri ise Sandal’ın ifadesinin ardından netleşecek.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.