Albüm & SingleMüzik

Sayedar’dan Ses Getirecek Yeni Albüm: The Underground Prestige Part 1

Türkçe rap müziğin önde gelen isimlerinden Sayedar The Underground Prestige (Part. 1) ismini taşıyan yeni albümünü tüm dijital platformlarda yayımladı.

Albümde global rap piyasasının tanınmış sanatçılarıyla düeti olan Sayedar, iddialı albümüyle müzik listelerine güçlü bir giriş yaptı.

Özellikle yazdığı lirikler, kendine has tarzı ve sert kalemi ile bilinen Sayedar, Almanya’dan İngilizce rap yapan MC Ilkay C.’nin “The Underground Prestige” isimli ortak albümlerinin 4 şarkılık ilk bölümünü tüm dijital platformlarda yayınlandı.

İkiliye; çoktan Amerikan underground rap piyasasının efsaneleri arasına girmiş olan Jedi Mind Tricks grubundan Vinnie Paz, Non Phixion ve La Coka Nostra gruplarının kurucularından ILL Bill, özellikle son yıllarda Czarface isimli grubuyla adından sıkça söz ettiren Esoteric, Screwball ekibinden Blaq Poet ve Beni-Hana eşlik etti.

Sert sözlerle zekice harmanlanmış kafiyelerin sıklıkla yer aldığı albümün prodüktörlüğünü Sırbistan’dan L.O.B. , Scratch’lerini Avusturya’dan DJ Flash yaparken, mix ve mastering koltuğunda ise Caner Aksoy oturuyor.

Albümün ilerleyen aylarda yayınlanacak diğer bölümlerinde ise Brother Ali, R.A. The Rugged Man, Canibus, Chino XL, Reef The Lost Cauze, Akil The MC gibi pek çok önemli isimle yapılan düetler dinleyicileriyle buluşacak. Albüm yayınlandığı ilk an itibariyle olumlu yorumlar almaya başladı bile!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu