Müzikonair Şebnem Ferah- Özlem Tekin Sorunu Müzik Dünyasını İkiye Böldü | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Şebnem Ferah- Özlem Tekin Sorunu Müzik Dünyasını İkiye Böldü

Türk rock müziğinin başarılı isimlerinden Şebnem Ferah’ın geçtiğimiz günlerde adının yıllar sonra tekrar Özlem Tekin ile anılmasının ardından gazeteciler ve müzik yapımcılarından sesler yükselmeye başladı.

İlgili Haber: Yeşim Salkım Açıkladı: “Niçin Özlem Tekin Yok Da Şebnem Ferah Var?”

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Yeşim Salkım, katıldığı programda “Özlem Tekin kadar başarılı bir kadının bir anda ortadan yok olmasını bence herkesin sorgulaması gerekiyor. Niçin Özlem Tekin yok da Şebnem Ferah var?” demiş ve Sezen Aksu’nun Tekin’in önünü keserek Ferah’ın ünlü olmasını sağladığını söylemişti.

Bu sözler üzerine köşe yazarı Oben Budak ise Salkım’ı Twitter hesabından şu sözlerle doğruladı:

“Kimsenin hakkı kimsede kalmasın, o dönemin Kral VJ’i olarak söyleyebilirim ki Şebnem Ferah’ın ikinci albümü çıktığı dönemde Özlem Tekin’in tüm şarkılarını çalmak, yasaklanmıştı. Bu durumdan bence ikisinin de haberi yoktur, tamamen firmasal baskılarla hareket ediliyordu.”

Tweet’in devamına birkaç yasak örneği daha ekleyip konuyu güçlendireyim dedim ama hemen herkes dönem dönem Kral yasaklarından payını aldığı için spesifik bir olay aklıma gelmedi. Mustafa Sandal albüm çıkaracağı zaman Tarkan çalmazdık, hatırlıyorum. Cem Uzan’ın yakın arkadaşıydı sonuçta.

Yeşim Salkım’ın açıklamalarından sonra “olmaz böyle saçma şey” diyen o kadar çok tweet okudum ki, o yüzden yazmak istedim. Olmaz böyle şey, dediğiniz şeylerin kaç katı yaşanıyor bu piyasa, sanki bilmiyorsunuz.

oben budak twitter esin övet

Bunun üzerine magazin gazetecisi Esin Övet ise “Herkes dökülmeye kalksa taş üstünde taş kalmaz” yorumunu yaparak tarafsızlığını korudu.

esin övet oben budak twitter

Öte yandan müzik yapımcısı Ender Çabuker ise “Öyle devir ki kötüler cidden meydanı komple boş sanıyor. Şebnem Ferah efsanesini hazmedemeyen Yeșim Salkım güya laf atıyor ama yaşadığına bakalım” diyerek Salkım’ın daha önce Uğur Şimşekyay’ın Kral TV’de 1 numaraya yükselmesini sağladığına vurgu yaptı. Çabuker, bu yorumuyla Ferah’a destek çıkanlar arasında yerini aldı.

ender çabuker twitter şebnem ferah yeşim salkım

ŞEBNEM FERAH SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Gelen tüm eleştiri ve yorumların ardından rock müziğin güçlü isminden açıklama geldi. Şebnem Ferah “Yeter, konuyu kişilerle ilişkilendirip kimseye rahatsızlık vermeyin” diyerek tartışmaların sonlanması için çağrı yaptı:

“Çok sabırlıyımdır, toleranslıyımdır ama yeter. Tatlı canınız nasıl istiyorsa beni öyle biliniz lütfen. Müziğin kendisi ve şarkı söylemek benim için hep yeterli oldu. Budur yani… Teşekkürler. Saygılar. Sevgiler. Rica ederim konuyu kişilerle ilişkilendirip kimseye rahatsızlık vermeyin.”

şebnem ferah twitter

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)