Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

Şebnem Paker Yıllar Sonra Anlattı: ‘Kimisi Adımı Hatırlamaz, Dinle Hatırlanır…’

‘Dinle’ şarkısıyla 1997 yılında Eurovision’da ülkemizi temsil eden ve üçüncü olan Şebnem Paker yıllar sonra o süreci anlattı. Yarışmanın ardından müzik öğretmeni olarak kariyerine devam eden Şebnem Paker, Melis Danişmend’e verdiği röportajda dikkat çeken ifadelere yer verdi.

Şebnem Paker, ”Müzik sektörü çok hırçın, paranın pulun hâkim olduğu, çalkantılı bir sektör. Dinle’nin kendi kendine, hiçbir destek almadan, sadece dinleyicilerin kendi arzularıyla takip etmeleriyle bunca yıla rağmen unutulmaması beni çok çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

1997 yılına kadar ”Eurovision’da hayal kırıklığına uğradık’ diyen Paker, ”Hiç kimsenin tanımadığı bir kız gitti, üçüncü olduk. Kimisi adımı hatırlamaz, Dinle hatırlanır” diye ekledi.

Şebnem Paker şu ifadeleri kullandı;

“Finaller için iki ayrı parça seslendirmiştim, ben diğer parçaya daha çok yükselmiştim ama Dinle finale kaldı. Birinci olmak çok şaşırtmıştı beni. Çünkü alışık olduğumuz Eurovision şarkılarından çok farklıydı, insanların kabullenebileceğini düşünmemiştim açıkçası.

Yerel motifler barındıran bir şarkının bu kadar beğenilmesi olağanüstü şaşırttı beni. Ama Dublin’e gittiğimiz zaman provalarda şunu hissettim: Avrupa’nın her yerinden fanatikler dolduruyorlar salonu, sanki yarışmadaymışsınız gibi prova yapıyorsunuz. Sahneden indiğimde, “Acayip bir şeyler oluyor” dedim. Çünkü daha ilk duydukları anda tempo tutmaya başladılar. Ve o hafta boyunca sokakta yürürken star gibiydik, fanatikler tanıyorlardı. O zaman, ‘Dinle’ bir şey yapacak diye düşündüm. Yoksa stüdyo aşamasında hiç anlamamıştım.”

Şebnem Paker – Dinle (Eurovision 1997)

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.