MüzikMüzik HaberVitrin

Seda Sayan’dan Beklenen Açıklama Geldi

Melek Mosso'nun konserinin iptalinin ardından onun yerine Seda Sayan'ın çıkacak olması sanat camiası tarafından eleştirilmişti. Seda Sayan sessizliğini bozdu ve konuyla ilgili açıklama yaptı.

3 Haziran’da Isparta’da düzenlenecek Uluslararası Gül Festivali’nde sahne alacak Melek Mosso’nun konserinin ‘ahlaki hassasiyetler’ nedeniyle iptal edilmişti. Isparta Belediyesi tarafından duyurusu yapılan konser için Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Kaya, ‘Asım’ın neslini böyle mi yetiştireceksiniz?’ demişti.

Melek Mosso’yu hedef alan Kaya, “Ülkemizde İslâmi hassasiyeti yüksek olarak bilinen ilimizde AKP belediyesince Gül Festivali namı ile düzenlenecek olan etkinliğe kültürümüze, inancımıza, ahlakımıza ve topyekun mukaddesatımıza saldırması ile bilinen Melek Mosso’nun sanatçı adı altında davet edilmiş olması, evliya yatağı olan ilimiz halkı tarafından şaşkınlıkla ve üzüntü ile karşılanmıştır’ demişti.

Bazı sivil toplum kuruluşları da Melek Mosso konserinin iptali için çağrı yapmıştı. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından ortak yapılan yazılı açıklamada Melek Mosso ‘Ahlaksızlığı özendiriyor’ denilerek hedef alınmıştı. Açıklamada ‘Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur’ denilmişti.

PEKİ NEDEN BÖYLE SÖYLENDİ?

Sanatçı Melek Mosso 2019’da verdiği bir konserde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun” ifadelerini kullanmasıyla gündeme gelmişti.

Isparta konserinin iptalinin ardından Mosso, kendisine yönelik yapılan saldırılara ‘karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, VERMEYECEĞİZ’ cevabını vermişti.

Kısa bir süre sonra ise Seda Sayan sosyal medyasından Isparta konserinin afişini paylaştı ve yorumlara kapattı. Bunun ardından Melek Mosso yerine Seda Sayan’la anlaşıldığı öğrenildi. Sanat camiası Seda Sayan’ın bu teklifi kabul etmesine tepki gösterdi. Sessizliğini koruyan Sayan’dan beklenen açıklama geldi.

Sayan 2. sayfa programına özel yaptığı açıklamada; “Sanatçıların konser takvimini menajeri belirler. Ben haftanın 5 günü zaten full çalıştığım için bazen havaalanında öğreniyorum konser yeri ve bilgilerini. Menajerim Osman Yuvacı anlaşmayı yapmış. Melek kardeşimle ilgili araştırma yaptığımda Melek’in sanatına ya da kadınlığına değil, bir konserinde kadınlar ile ilgili konuşurken yaptığı parmak işaretinden dolayı Isparta belediyesinin tepki gösterdiğini öğrendim. Melek adına merak edip o hareketi videodan izledim. Bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını diliyorum” dedi.

Melek Mosso’nun konuşulan videosu

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.