Seda Sayan'ın Isparta Konseri İptal Oldu! -
MüzikMüzik HaberVitrin

Seda Sayan’ın Isparta Konseri İptal Oldu!

Melek Mosso'nun yerine Isparta Gül Festivalinde sahneye çıkacak olan Seda Sayan'ın konseri iptal oldu.

Geçtiğimiz hafta gündem, Seda Sayan ve Melek Mosso ile çalkalandı. Peki neden? Isparta Belediyesi, Melek Mosso’nun daha önce sahnede sergilediği tavır nedeniyle Isparta’ya uygun olmadığını belirleterek Melek Mosso’yu ahlakla yargıladı ve konserini iptal etti. Bütün hafta gündem, ikiye bölünen kitleyle meşgul oldu.

Kimi melek Mosso’nun önceden sahnede çektiği el hareketini eleştirirken kimi de konunun ne alakası olduğunu bunun konser iptal etmek için gerekçe gösterilemeyeceğini ve ahlakla ne ilgisi olduğunu sordu. Bu sırada ise Isparta festivalinin afişleri paylaşılmaya devam edilirken sahneye aynı şenliklerde yer alacak Derya Uluğ ve Funda Arar’ın iptal edilmemesi yankı uyandırdı. Herkes Funda Arar ve Derya Uluğ’un da tepki göstermesi gerektiğinin çağrısını yaparken manşet bir haber çıktı ve Melek Mosso yerine Seda Sayan görseli paylaşıldı. Seda Sayan Melek Mosso’nun ahlaksızlıkla suçlandığı bir festivalde yerine sahne almayı kabul etmişti. Seda Sayan, bazı kitleler tarafından sert bir eleştiri yağmuruna tutuldu. Tam bu sırada Derya Uluğ ve Funda Arar’dan beklenen tepki geldi ve onlar da sahne almayacaklarını söylediler. Seda Sayan’dan ise bir süre ses çıkmadı.

Basının üzerine gelmesiyle Sayan nihayet beklenen açıklamayı yaptı ve “Sanatçıların konser takvimini menajeri belirler ben haftanın beş günü zaten çalıştığım için bazen havaalanında öğreniyorum konser yeri ve bilgilerini. Menajerim Osman Yuvacı anlaşmayı yapmış. Melek kardeşimle ilgili araştırmayı yaptığımda Melek’in sanatına ya da kadınlığına değil bir konserinde kadınlar ile ilgili konuşurken yaptığı parmak işaretinden dolayı Isparta Belediyesi’nin tepki gösterdiğini öğrendim. Melek adına merak edip o hareketi videodan izledim bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum. İnşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını diliyorum” dedi.

Derya Uluğ ve Funda Arar yerine de Işın Karaca ve Niran Ünsal’la anlaşıldı. Seda Sayan konser için bir video paylaştı. Kötü hava şartlarından dolayı uçuşların iptal olduğunu söyledi. Sayan; “Çok sevgili Isparta halkı. Hava muhalefetinden dolayı alandan döndüm uçaklar kalmadığı için. İnşallah saygıdeğer başkanımızın belirleyeceği önümüzdeki tarihlerde tekrar sizinle buluşmak ümidiyle…” dedi.

Konserin 5 Haziran Pazar gününe alındığını ekledi.

İŞTE O MESAJ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)