MüzikMüzik Haber

Selami Şahin: Çöpten Yemek Topladım

Gençlik yıllarında yaşadığı ekonomik zorluklardan söz eden Selami Şahin, ''Parklarda yattığım oldu. Çöpten yemek topladım'' dedi.

Selami Şahin Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuştu. 74 yaşındaki şarkıcı sanat yaşamından özel hayatına dair merak edilen sorulara yanıt verdi.

Gençlik yıllarında yaşadığı ekonomik zorluklardan söz eden Şahin, ”Parklarda yattığım oldu. Çöpten yemek topladım” dedi.

Ünlü sanatçı müzik kariyerinin ilk yıllarından şöyle bahsetti;

”Parklarda yattığım oldu. Çöpten yemek topladım. Bir gün çöpte yemek bulmak için aranırken bir teyze geldi, “Ne yapıyorsun böyle?” dedi. “Hiç, bir şeye bakıyordum” dedim, inanmadı. Zorla bana yemek yedirdi. “Anne, ben dilenci değilim” dedim. Zorla harçlık da verdi. Sarıldı bana, ağladı. Her zaman ruhuna Fatiha okuyorum. Benim ailem çok fakirdi. Köyde hiçbir şey yoktu. Elektrik, su, yol bile yoktu. ‘Tapılacak Kadınsın’ şarkısını rahmetli anneme yazdım. Türkçe bilmiyordu annem. O şarkının Arapçasını söyleyince, bana sarılıp ağlayışını hiç unutmam.”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.