MüzikMüzik HaberVitrin

Selçuk Ural: Sezen Aksu ve İbrahim Tatlıses’i Ben Keşfettim

nver Aysever'in YouTube kanalında soruları yanıtlayan ünlü sanatçı Selçuk Ural " İbrahim Tatlıses ile Sezen Aksu'yu ben keşfettim" dedi.

Enver Aysever’in YouTube kanalında soruları yanıtlayan ünlü sanatçı Selçuk Ural ” İbrahim Tatlıses ile Sezen Aksu’yu ben keşfettim” dedi. Müzik yaşantısına dair sorulara yanıt veren Selçuk Ural’ın İbrahim Tatlıses ve Sezen Aksu ile hatıraları dikkat çekti.

Selçuk Ural’ın ifadeleri şu şekilde;

”Ankara’da askerken 1972- 1973 yıllarında orduevindeyim. Bir astsubayım var Sinan diye Urfalı. Biz ara sıra Tandoğan Meydanı’nda tamirhanesine gidiyoruz arabamı yıkıyorlar falan. Bir gün yine oraya gittik bana İbrahim Tatlıses’i söylediler. İbrahim Tatlıses o zamanlar pavyonlarda çıkıyordu. Bana söylediler. Yanıma geldi. Elimi öptü. Bir şarkı yap bana getir dedim. Sonra şarkısını arkadaşıma yolladım ve patladı”

”Sezen Aksu’yu da askerken İzmir’de buldum. İstanbul’a getirdim. Rahmetli Yeşim Giresunlu bir şarkı yaptık fakat aceleye geldi kötü bir şarkı yaptık. Bir Tofaş arabam var bir kız şarkı söylüyor. Sezen Aksu’yu dinlediniz dedi. O da oradan patladı… Seyyal Taner’i Nil Burak’ı ilk defa ben sahneye çıkardım.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu