MüzikMüzik Haber

Selda Bağcan’dan Ahmet Hakan’a Jet Yanıt: “Karpuz Gibi Yaranlara Sorun”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Poll Production iş birliğinde düzenlenen Yeditepe Konserleri hakkında pek çok eleştiri yapılmıştı.

Daha önce konserlerin 30 milyon TL’ye mâl olduğu iddia edilmiş ve bu konu üzerinden konserde sahne alan sanatçılar ile organizatörler topa tutulmuştu. Poll Production ile İletişim Başkanlığı konserler için 30 milyon TL harcandığı iddialarının asılsız olduğunu belirtse de tartışmalar hala sürüyor.

İlgili Haber: Ahmet Hakan’dan “Yeditepe Konserleri” Yorumu: “Devletin Konserinde Neden Yoklar”

“KARPUZ GİBİ YARANLARA SORUN”

O tartışmalara dahil olan isimlerden ünlü gazeteci Ahmet Hakan ise konserlere neden Selda Bağcan, Ahmet Aslan, Erkan Oğur gibi Anadolu kültürünü yansıtan sanatçıların davet edilmediğini sordu. Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde bu konuya yer veren Hakan’a Selda Bağcan’dan yanıt gecikmedi.

Günboyu Gazetesi‘nden Uğur Can Biçer’e röportaj veren Bağcan “Konserde niye yoktunuz?” sorusuna “Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar, dolayısıyla bunu karpuz gibi yaranlara sormak lazım” yanıtını verdi. Ardından muhabirin “Size konserle ilgili davet geldi mi” diye sorması üzerine ünlü sanatçı “Onlar kimi davet edeceklerini iyi bilirler” yanıtını verdi.

Öte yandan kendisine davet gelseydi kabul edip etmeyeceği sorulan Bağcan “Memleketi karpuz gibi ikiye böldüler. Bu cevap yeterli” diyerek fikrini savundu.

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu