Müzikonair Selim Akar İmaj Diye Soner Sarıkabadayı’yı Ben Fero’nun Abisi Yapmış | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Selim Akar İmaj Diye Soner Sarıkabadayı’yı Ben Fero’nun Abisi Yapmış

Ünlü şarkıcı Soner Sarıkabadayı’nın son klibi Ölümüne’deki imaj değişikliği müzik dünyasının gündemine oturdu. Şarkısında ve giyim tarzında önceki kliplerine göre farklı bir imaj ile müzikseverlerle buluşan Sarıkabadayı’nın yeni tarzı eleştiri oklarının hedefinde yer aldı.

Ünlü popçu Soner Sarıkabadayı, imaj danışmanı Selim Akar’la çalışarak yeni klibinde kıyafet tarzında değişikliğe gitti. YouTube trendlerine giren “Ölümüne” şarkısının klibinde kürk giyip gözlük takması aynı zamanda şarkıda R&B tonları kullanması eleştirilere sebep oldu. Daha önce pop tarzda müzik yapıp çoğunlukla sade bir takım elbiseyle klip çeken ünlü şarkıcının yeni tarzının Ben Fero’ya benzetilmesi ise müzik dünyasının gündemine oturdu.

ÜNLÜ KÖŞE YAZARINDAN ‘SONER FERO’ YORUMU

Öte yandan Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Onur Baştürk, köşesinde Sarıkabadayı’nın yeni imajına yer verdi. Baştürk, ünlü şarkıcıyı “Soner Fero” ismiyle andı. Ayrıca Baştürk’ün şarkıda kullanılan flüt sesinin ise dünyaca ünlü şarkıcı Maluma’nın parçasına benzetmesi dikkatlerden kaçmadı.

İşte O Yazı:

Soner Sarıkabadayı, Ben Fero’nun yıllardır görüşmediği abisi kılığında/imajında karşımıza çıktığı son çalışması “Ölümüne” için iddialı bir tanımlama yapmış:
“Pop müziğin 2020 güncellemesi.”
Şarkıyı dinledim. Aslında Soner Sarıkabadayı’nın o bildik şarkılarından biri.
Sadece düzenlemesi farklı sularda:
Son dönemin kuvvetli lodos esintisi R&B’ye, azıcık hip hop’a göz kırpan sular.
Asıl dikkat çekici olan şarkıda kullanılan o flütlü ‘sample’.
Genelde bu ‘sample’lar dijital kataloglardan belli bir fiyata satın alınır, isteyen herkes şarkılarında kullanır.
Ama tam da iki hafta önce yayınlanan Steve Aoki&Maluma single’ı “Maldad”ın da çok benzer bir flütlü atraksiyonu var.
Ne yalan söylemeli, daha etkili bir ‘sample’.
Tam da onu dinleyip dururken üzerine Soner Sarıkabadayı’nın “Ölümüne” şarkısında paralel bir sample duymak doğrusu şaşırtıcı oldu.
Unutmadan; Sarıkabadayı’nın zamanında “Buz”la “Taş”la filan yürüdüğü yollarda şimdi daha arabesk tonlarda Reynmen yürüyor.
O yolu terk etmese Soner Fero ve orada kendini güncellese daha iyiydi açıkçası.

Steve Aoki & Maluma “Maldad” Şarkısı:

Soner Sarıkabadayı “Ölümüne” Şarkısı:

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)