MüzikMüzik Haber

Selim Gülgören: ‘Sosyal Medya Müziği Mahvetti’

Son teklisi ‘Sokak Kedisi’ni bayram öncesi piyasaya süren Selim Gülgören, Müzik Onair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı.

İşte Selim Gülgören’in açıklamaları;

”Bir süre ara verdik. Sinema ve reklam müzikleriyle uğraştım. Biraz onlara daldım. Sağlık sebeplerim de vardı. Kendimle ilgili çalışmalar yapamadım. Pandemi sürecinde sürekli çalıştım. Nota yazdım, aranje yaptım. Sürekli şarkı yazıp kütüphaneye attım. Aslında çok verimli geçirdim pandemi sürecini.”

”Bu defa klibi de ben üstlendim. Aslında bu bir ego değil. Zaten kendi dünyam, kendi stüdyom. Tamamen her şeyini ben yapmak istedim. Klipte beni özleyenler için daha yakın planlarda kendimi göstermek istedim. Daha önceki şarkılara PR anlamında çok fazla yüklenmedik. Uzun bir aranın ardından bu şarkının PR çalışmasını yaptırdık. ”

”Sürekli bir şeyler deniyorum. Hep yerimde saymak istemiyorum. Kitlemi genişletmek istiyorum. O sebepten slow şarkıların yanı sıra başka şeyler de yapmak istiyorum.”

Sosyal Medya Müziği Mahvetti

”Sosyal medya müziği mahvetti diyebilirim. Ne yazıkki sosyal medyadaki erişilebilirlik herkesi ‘Ben de fenomen’ olacağım demeye itti. Fenomen olanlar şarkı yaptı. İş artık sanattan çıktı. Biraz negatif olacağım. Sosyal medya müziği bitirdi. Dijital medyayı da çok etkiledi. Artık hiç bilmeyen biri bile bir sample indirip üzerine söz yazıp şarkı yapıyor. Sadece rap değil, arabesk şarkılar da tutuyor. Müziğin karmakarışık olduğunu düşünüyorum. Gerçekten müzik yapanlar ve eğitimini alanlar, yetenekli insanlar bunca karışıklığına arasından sıyrılmak için daha çok çalışıyor, emek veriyor.”

‘Oyunculuğu Çok Seviyorum’

”Ben bir müzisyenim. Oyunculuğu çok seviyorum. Benim için inanılmaz güzel bir hobi. Oyuncu olarak tanınmış gibi görünüyor. Sonuçta özel bir kanalda 2 yıl dizi çektik. Tabiki oyunculuk da yapıyorum. Eğer müzisyen olmasam bu işte emek vermiş biri olmasam ‘müzisyenim’ diyemem. Evet oyunculukta da bir yeteneğim var ama profesyonelim diyemiyorum. Oyunculukta yetenekliyim diyebilirim.”

Bu Şarkı Biraz Aykırı

”Aslında ‘Sokak Kedisi’ sözel ve tarz anlamında Selim Gülgören olsa da söz olarak biraz aykırı. Aykırı yapmamın sebebi farklı geniş kitlelere ulaşabilmek. Bir sonraki şarkıda da bambaşka bir şey yapmak istiyorum. Hep daha geniş bir kitleye ulaşabilmek istiyorum. O yüzden bolca şarkı yapıp, bolca dinleyicinin karşısına çıkmak istiyorum. Aslında her şarkımda ufak ufak oynuyorum. Bu şarkı ikinci gününde müzik kanallarında ve radyolarda çok ilgi çekti. En çok tutan şarkılarımdan biri ‘Cennet’tir. ‘Cennet’ şarkısından daha çok tuttu. İlk iki günde ilk 5’te. Evet bu biraz aykırı bir şarkı. Çok güzel tepkilerle karşılaşıyorum.”

Gay Bir Arkadaşımı Da Klibimde Rahatlıkla Oynatmak İsterim

”Birazcık rahat olmak istiyorum. Ben bir gay bir arkadaşımı da rahatlıkla klibimde oynatmak istiyorum. Oryantal dansçıya da yer vermek istiyorum. Mesela son klipte oryantal dansçı arkadaşımız var. Bu klip ile tabuları yıktım. Daha önce ‘insanlar yanlış anlamasın’ diyorduk. Artık biraz özgür olmak istiyoruz. Kaygılarımızı bir kenara koyarak rahat olmak istiyoruz.

Mesela rap neden sevildi? Sözel tabuları yıktığı için. Biz bunu pop müzikte çok fazla uygulayamadığımız için ”Hep aynı hikayeler…” diyorlar. Pop müzikte de bu tabuları yıkmak lazım. Biz pop müzikte bunları aşmaya başlarsak, ilk başta tuhaf gelecek ama daha sonra herkes deneyecektir.”

İşte canlı yayının tekrarı;

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.