Müzik HaberRöportajlarSanatçı Röportajı

Semicenk: Başaracağımıza İnandık

Funda Arar ile yaptığı düetle adından söz ettiren son dönemin parlayan yıldızı genç şarkıcı Semicenk, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

1. Merhaba MüzikOnair’a hoş geldiniz. Öncelikle sizi daha yakından tanımak isteriz. Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? Gerçek adınızın Cenk Baş olduğunu biliyoruz. Peki ‘’Semicenk’’ ismi nasıl doğdu?

Hoş buldum ben Semicenk. Semi benim göbek adım. Normalde çevrem tarafından çok kullanılmıyordu, bu ismi çalışmış olduğum şirket Eva Records ile paylaştım. Onların da hoşuna gitti. Daha sonra sahne adımın Semicenk olmasına karar verdik. Semi duyan işiten anlamına gelmektedir.

2. Müzik ile tanışmanız nasıl oldu?

Çok küçük yaşlardan beri müziğe ilgim vardı. İlk okula giderken Cem Karaca, Müslüm Gürses ve Erkin Koray gibi üstatları dinliyordum. Bu ilgimi ilk olarak annem fark etti. Bana bir gitar hediye etti. Böylelikle müzik hayatım başlamış oldu.

3. Yeni çalışmanız ‘’Al Sevgilim’’ için Funda Arar ile bir araya geldiniz. Öncelikle Funda Arar’la çalışmak nasıldı. Ve bu şarkınızda başka kimlerle çalıştınız. Gelen yorumlardan memnun musunuz? Neler söylemek istersiniz?

Funda Arar gibi değerli ve tecrübeli bir sanatçı ile çalışmak çok keyifli ve güzeldi. Ortaya çok güzel bir düet çıkmış oldu. Çok güzel tepkiler aldık. Dinleyicilerimize çok teşekkür ederiz. Var olsunlar…

4. Şarkılarınızın bu kadar çok ses getireceğini herkes tarafından ilgi göreceğini tahmin etmiş miydiniz?

Elbette bunun hayalini kuruyordum. Sonrasında doğru yol arkadaşlarıyla karşılaştıktan sona başaracağımıza inandık. Sevgili Eva Records ailesine bu yolda benimle birlikte oldukları için çok teşekkür ediyorum.

5. 2019 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katıldığınızı biliyoruz. Peki yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiniz ve yarışmadan sonra hayatınızda neler değişti. Ayrıca Hadise’nin ekibinde olduğunuzu biliyoruz. Nasıldı Hadise  ile çalışmak? Biraz bahsedebilir misiniz?

Yarışmaya katılmam çok ani oldu. Yaşadığım şehre seçmelere geldiklerini öğrendim ve ailemin de isteği üzerine katılmaya karar verdim. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu, Kendimi sınamamı sağladı. Böyle bir platformda bulunduğum için çok mutlu oldum. Hadise’nin takımında olmak gayet keyifliydi. Çalışmalarımızda ve provalarımızda güzel zaman geçirdik. İlgilerine ve alakalarına teşekkür ederim.

6. Çalışma hayatınızın dışında neler yaparsınız. Mesela özel bir ilginiz ,merakınız var mı?

Çalışma hayatımın dışında sporla ilgileniyorum. Bunun haricinde boş vakitlerimde bilgisayar ve video oyunlarıyla vakit geçiriyorum.

7. Örnek aldığınız ve düet yapmak istediğiniz başka sanatçılar var mı?

Örnek aldığım sanatçılar arasında Cem Karaca, Müslüm Gürses ve Marlon Brando var. Düet yapmak istediğim değerli sanatçılar var. Bunun şu an için sürpriz kalmasını istiyorum.

8. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Öncelikle röportaj için sizlere ve MüzikOnair’a teşekkür ediyorum. Beni dinleyen ve destekleyen bütün sevenlerime çok teşekkür ediyorum. Var olsunlar, hiçbir zaman hayallerini ertelemesinler. Sevgiler ve saygılar…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu