RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Semicenk: Türkiye’nin Her İlinde Konser Vermek İstiyoruz

Semicenk, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda 3 şarkılık EP'si ve yakaladığı başarılar hakkında konuştu.

Semicenk, MüzikOnair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda 3 şarkılık EP’si ve yakaladığı başarılar hakkında konuştu.

Son dönemin en çok dinlenilen ismi Semicenk, 3 şarkılık EP’si ile müzikseverlere yeniden merhaba dedi. Semicenk, ‘Masal Gibi’ , ‘Sevecek Sandım’ , ‘Hangi Yüzüne Konuşacağım’ adlı üç şarkılık EP’sinin klibini Beykoz Kundura Fabrikasında Emre Alev yönetmenliğinde çekildi. Yeni şarkılarıyla hayli iddialı olan Semicenk, ‘Tüm dinleyenler şarkılarımda kendilerinden bir parça bulacaklar’ dedi.

Yapımcılığını Hazar Ekşioğlu Eva Records müzik firması ile yeni şarkılarını müzikseverlerle buluşturan Semicenk 7 Ekim’de tüm dijital platformlarda yerini alacak. Semicenk, bu yıl dijital platformlarda 500 milyonun üzerinde dinlenme rekoruna ulaşarak büyük başarı yakaladı.

1. Şimdilerde 3 şarkılık EP ile müzikseverlerle buluştunuz? Bu şarkılarınızın hazırlık sürecinden biraz bahsedebilir misiniz? Kimlerle çalıştınız?

Şarkıların hazırlık süreci altı ay kadar sürdü projelerin sözlerini muziklerini ve düzenlemelerini kendi tarafımca hazırladım şarkıların kayıttlarını da müzik şirketimiz olan Eva Records’un aranjörü sevgili kardeşim Berk Arda Büken ile aldık.

2. Şu ana kadar şarkılarınızla ilgili gelen yorumlardan, geri dönüşlerden memnun musunuz? Neler söylemek istersiniz?

Çok memnunum,bu işe başlarken belirli standartlarımız vardı şu anda dinleyenlerimizden hayalini kurduğum tepkiler almak onur verici,inşallah daha güzel projelerle karşısınıza çıkmayı planlıyoruz.

3. Yeni 3 şarkılık EP çalışmanızla ilgili hayli iddialı olduğunuzu biliyoruz. Peki şarkılarınızla ilgili neler söylemek istersiniz? Dinleyiciler kendilerinden bir şey bulabilecek mi?

Bu zamana kadar dinleyicimizin kendisini içinde hissetmediği hiç bir projemizi yayınlamadık,Elbetteki bu EP albümümüzde ve yeni çalışmalarımızda bu durumun devam ediceğini düşünüyorum. Dinleyicilerimizden bu duruma her daim özen göstericeğimizden emin olmalarını istiyorum.

4. Bu yıl dijital platformlarda 500 milyonun üzerinde dinlenme rekoruna ulaşarak büyük bir başarı yakaladınız.Öncelikle tebrik ederiz. Bu kadar büyük bir başarı bekliyor muydunuz?

Öncelikle dinleyicilerimize teşekkür ediyoruz,böyle bi başarı olacağından emindik fakat bu kadar kısa sürede gerçekleşmesi bize de sürpriz oldu ancak hedeflerimiz daha büyük işlerle daha büyük başarılara ulaşmak.

5. Konser ve sahne çalışmalarınızdan birazda bahsedelim isterseniz. Hayranlarınız sizi nerelerde dinleyebilecek? Takviminiz kesinleşti mi?

Türkiyenin her ilinde konser vermek istiyoruz bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, Kasım ayı içerisinde istanbul ve avrupanın çeşitli yerlerinde konserlerimiz olacak.

6. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Öncellikle böyle bir röportajdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim,dinleyicelerimize de saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum yeniden güzel projeler de buluşmak dileğiyle.

Röportaj: Alper ERGEZ – MüzikOnair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.