MüzikMüzik Haber

SENFONİK HANDE AÇIK HAVAYI SALLADI!..

muzikonair_senfonik-hande-açıkhavayı-salladı

 

Ünlü sanatçı Hande Yener geçtiğimiz akşam Türkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Sabri Tuluğ Tırpan müzik direktörlüğünde Alper Kömürcü şefliğinde ki  50 kişilik Senfoni Orkestrası eşliğinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesini hınca hınç dolduran binlerce hayranına müzik ziyafeti çekti. Konserini muhteşem dans koreografisi eşliğinde  ‘’Kraliçe’’ adlı şarkısı ile açan Yener Senfonik konseri için ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından hazırlanan 6 ayrı kostüm ile sahneye çıkarak  birbirinden farklı 6 ayrı imaj sergiledi.

 

 

Ünlü Sanatçı Kostümleri yaklaşık 2 ay gibi bir sürede el işçiliği ile hazırlanırken toplamda 25,0000 adet değerli taş kullanıldı. Konserin sanat yönetmenliğini yapan Hakan Akkaya Yener’e hazırladığı 6 ayrı özel tasarım dışında 8 dansçıya özel 70 parçalık bir koleksiyon hazırlarken Romeo şarkısında ile 10 erkek top model Hakan Akkaya kostümleri eşliğinde mini bir defile yaptı. Hande Yener ikinci bölümü unutulmayan hiti “Herkes Yoluna” şarkısıyla açarken paraşüt etkisi yarattığı ve Hakan Akkaya tarafından tasarlanan kıyafetiyle kendine hayran bıraktı. Yener bu kıyafeti kendisi için Hakan Akkaya tarafından özel tasarlanan maskesi ile tamamladı.

 

HANDE YENER HARBIYE EK (4)

 

Provaları yaklaşık 5 ay süren ve 160 kişilik dev bir ekiple çalışılan Senfoni konserdeki canlı performansı ile büyük beğeni toplayan Hande Yener 50 yakın hit parçasının içinden seçtiği 26 hit şarkısının senfonik yorumu dakikalarca ayakta alkışlandı. Dünya dans yarışmalarında özel başarılara imza atmış ünlü koreograf Nur Sonbahar ve 8 kişiden oluşan özel dans ekibi konser boyunca yaptıkları dans şovlarıyla  izleyenlerin  beğenisini aldı.

 

 

Hande Yener: 3 aydan beri bu konser için çalışıyorum. Benimde maçım bu akşam diyerek hınca hınç açık havayı dolduran hayranlarına önünüzde saygı ile eğiliyorum ve binlerce kez teşekkür ederim dedi.

 

HANDE YENER HARBIYE EK (6) HANDE YENER HARBIYE EK (8)

 

Konser sırasında Ahmet Kaya'nın anısına Hani Benim Gençliğim şarkısını okuyan Yener büyük alkış aldı. Sahneden Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'ya şarkıyı söylemesine izin verdiği için teşekkür etti.

 

 

Konserinde birçok sürprize yer veren Yener Berksan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramın da çıkaracağı sıngle çalışmasında, Hande Yener ile featuring yaptığı yeni parçası ‘’Haberi Var Mı’’  adlı şarkısını ilk defa Açıkhava sahnesinde birlikte söyleyerek sevenlerine büyük sürpriz yaptı. Konserin bir diğer sürprizi ise  “Mükemmel” albümü için birlikte yorumladıkları "Unutanlar Gibi" şarkısını Mehmet Erdem ile birlikte yorumlaması oldu.

 

HANDE YENER.zip (5) HANDE YENER.zip (7) HANDE YENER.zip (8)

Konser sonunda seslendirdiği en yenisi Alt Dudak'ın dakikalarca ayakta alkışlanması ve bis istekleri üzerine hayranlarının isteğini kırmayan Yener, tekrar Alt Dudak şarkısını söyledi.

 

HANDE YENER.zip (9) HANDE YENER.zip (10)

Break 4 Love parçası ve popüler House Music ile Türkiye ve Dünya’da büyük bir hayran kitlesine ulaşan David Vendetta, Hande Yener’in özel konuğu olarak Açıkhava sahnesi için İstanbul’a geldi.  Hande Yener’in Mükemmel albümünde yorumladığı Naber ve Karar Ver adlı iki şarkısının dünyaca ünlü Dj David Vendetta tarafından düzenlenen yeni hali ile ünlü Dj ile featuring yaparak sahnede yorumladı. Naber isimli şarkısını Açıkhava sahnesinde dünyaca ünlü Dj ile klip çekti. Gecenin özel konuğu olarak gelen Dj David Vendetta'ya Yener sürpriz yaparak doğum gününü sahnede binlerce hayranıyla birlikte kutladı.

 

HANDE YENER.zip (11) HANDE YENER.zip (12) HANDE YENER.zip (14)

Hande Yener konser sonunda konserin sanat yönetmenliğini yapan Hakan Akkaya'yı sahneye davet ederek teşekkür etti.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.