Ana Sayfa » Müzik » Serdar Ortaç Şiddet Gören Kadınlar İçin Konuştu

Serdar Ortaç Şiddet Gören Kadınlar İçin Konuştu

oduller-reklam-banner

Serdar Ortaç şiddet gören kadınlar için duyarlı bir paylaşımda bulundu.

Son zamanlarda Türkiye’nin gündeminden kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet vakaları düşmüyor. Pek çok sanatçı bu konuya karşı farklı yollarla duyarlılığını ortaya koyuyor. Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç da bugün Instagram hesabından şiddete uğrayan kadınlar için duyarlı bir paylaşımda bulundu. Ortaç, söylediği şu sözlerle takdir topladı:

“Erkeksin gücün benden fazla olabilir. Kavanozun kapağını açamayabilirim, on tane poşete tek kolla kaldıramayabilirim, geceleri en koydu köşede yürürken korkabilirim, sanayide çalışıp tonlarca yükün altına giremeyebilirim, an gelir Ağlak bir ruha bürünebilirim, bazen gereksiz nazla da yapabilirim,
Ancak ben kadınım!! Anneyim, teyzeyim, halayım, bacıyım. Ben değerliyim ki baba ocağından çıkarken bembeyaz gelinliğiğe bürünmüşsün. Ben değerliyim ki cennet anaların ayakları altında demişler, ben değerliyim ki Allah kadınları size emanet etmiş.
Siz erkekler güçlüsünüz evet ama ihanet ettiniz bize. Ben olmazsam soyadın biter, ben olmazsam renklerin sağlar, ben olmazsam güneşin batar. Bana el kaldıramazsın, hele hele canıma göz dikemezsin. Bak şimdi aynaya hangimiz haklıyız. Kadın ana bacı abla teyze hala.”

İşte O Paylaşım:

View this post on Instagram

Erkeksin gücün benden fazla olabilir. Kavanozun kapağını açamıyabilirim, on tane poşete tek kolla kaldıramıyabilirim, geceleri en koydu köşede yürürken korkabilirim, sanayide çalışıp tonlarca yükün altına giremeyebilirim, an gelir Ağlak bir ruha bürünebilirim, bazen gereksiz nazla da yapabilirim, Ancak ben kadınım!! anneyim teyzeyim ,halayım,bacıyım. Ben değerliyim ki baba ocağından çıkarken bembeyaz gelinliğiye bürünmüşsün. Ben değerliyim ki cennet anaların ayakları altında demişler, Ben değerliyim ki Allah kadınları size emanet etmiş. Siz erkekler güçlüsınız evet ama ihanet ettiniz bize. Ben olmazsam soyadın biter ,ben olmazsam renklerin sağlar ,ben olmazsam güneşin batar. Bana el kaldıramazsın ,hele hele canıma göz dikemezsin. Bak şimdi aynaya hangimiz haklıyız. Kadın ANA bacı abla teyze hala #serdarortaç

A post shared by Serdar Ortaç (@serdarsortac) on

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani