MüzikMüzik HaberÖzelRöportajlarSanatçı Röportajı

Serin Karataş Proje Albümü ‘Hastalık İşi’ni Müzik Onair’a Anlattı…

Rap dünyasında heyecan yaratan Serin Karataş’ın proje albümü ”Hastalık İşi” 9 Ekim’de (yarın) müzikseverlerle buluşacak. 15 şarkıdan oluşan “Hastalık İşi” adlı albümde Sansar Salvo, Kurşun, Defkhan, Sayedar, Kezzo gibi Türkçe Rap’in sevilen isimlerinin iş birlikleri yer alıyor.

Müzik Onair ve DMC etiketi taşıyan ve 15 rapçiyi bir araya getiren ” Hastalık İşi ” albümü ile ilgili Serin Karataş’a merak ettiğimiz soruları yönelttik.

Albüm hakkında;

Albümde Sansar Salvo, Defkhan, Sayedar, K”st, Kurşun, KaraKaplan, AzapHg, Kezzo, RafiResh, Doğuş Yalur, Raun gibi isimlerin feat çalışmaları yer alıyor.

Prodüktörler arasında Aşıl, Ebu, Caner Hepvarlık, Rt, Scarface Martin, Kado Beatz, Vendetta

Albümdeki şarkıların video kliplerinde ise Oğuzhan Uğur, Yusuf Öztürk, Aysun Yiğit, Ercan Özkan, Sinan Pekinton yönetmen koltuğuna oturdu.

albümü dinlemek için tıklayın

  •  Albüm fikri nasıl ortaya çıktı? Proje nasıl gelişti?

Abimin geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bacağının kesilmesi gerekiyordu. Bu dönemde annem destek için YouTube işine girdi ve kısa zamanda sevilen bir Youtuber oldu. ‘Saniye Anne Yemekleri’.

Bilinen bir kanalı da var. Bu projeye aileme destek olmak için başladım. Bir süredir rap müzikten uzakta olsam da içinde doğduğum bir kültür olduğundan çevremin desteğini alacağımı tahmin ediyordum. Düşündüğüm gibi de oldu. Çevremdeki sanatçı dostlarım beni destekledi ve iyi bir albüm projesi üzerinde çalıştık.

  • Albümde rap müziğin önemli temsilcilerinden birçok isim yer alıyor. Kadronun oluşum sürecinden bahseder misiniz?

Aslında hepsi daha önce sıkı dostluklar içerisinde olduğum dostlardan oluşmakta. Ben de rap müziğin mutfağında uzun süre yer aldım ve birbirimizi iyi tanıyoruz aslında. Bazen kişiyi tanımasan da yakın hissedersin. Bu şekilde de iş yaptığımız kişiler oldu. Teklifte bulunduğum tüm dostlarım olumlu dönüş yaptı ve albüm projesi hayata geçti. Çok da güzel bir iş oldu.

Underground, Doğallık ve Ciddi İşler

  • Albüm, prodüktörleri ve klip yönetmenleriyle de dev bir iş birliği projesi gibi gözüküyor. Rap müzik takipçilerinin merakla beklediği bir albüm. ‘Hastalık İşi’ ile ilgili genel bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Yönetmen ve oyuncu konusunda titiz davranmaya gayret ettim. Bir yönetmenin fikri yerine farklı yönetmen fikirlerini kullanmayı daha uygun gördüm. Kimisi underground ve doğallık kısmında ciddi işler yaparken kimisi profesyonel görüntüler konusunda deneyimlerini konuşturdu. Bu sayede her iş birbirinden farklı olmuş oldu. Oyuncular ise kesinlikle tartışılmaz bile. Hepsine çok teşekkürlerimi gönderiyorum. Herkesin yakından tanıdığı birçok oyuncu yer alıyor kliplerimizde. Zaman içerisinde yayınlanan kliplerde hepsini izleme fırsatı bulacaklar.

En İyi İsim ”Hastalık İşi” Olmalıydı

  • Albümün adı ‘Hastalık İşi’ bu ismin ne anlam taşıdığından bahseder misiniz?

Benim rap müzikten ve bu işten uzaklaşma sebeplerimden birisi depresyon belirtileriydi. Çok alakasız bir iş ve çevre beni iyi eder düşüncesindeydim. İzmir Buca’da bir makarna salonu açtım. Fakat bu beni iyi değil daha da kötüye sürüklüyordu. Doğru olmadığını düşündüm ve rap müziğe tekrar adım attım. Neticede bu albüm projelendi. Böyle bir zamanda koyulacak en iyi isim “Hastalık İşi” olmalıydı. Sözlerin birçoğunu bu hastalık ve kendim ile savaş zamanlarında kaydettim ve okudum. Bence albüme yakışır bir isim oldu.

  • Sansar Salvo, Defkhan, Sayedar, K”st, Kurşun, KaraKaplan, AzapHg, Kezzo, RafiResh, Doğuş Yalur, Raun gibi güçlü isimlerin vokalleri mevcut. Feat çalışmalar dijital ortamda mı gerçekleşti?

Bir kısmı vokal kayıtlarını gönderdi, stüdyomuzda düzenledik. Diğer kısmı ise zaten arada yanıma gelen kişilerdi ve bir aradayken kaydettik. Bir arada olduğumuzda çalışmaların ruhunun daha dolu olduğunun kanısındayım.

Her Klip Kendi Duygusunu Yansıtıyor

  • Klip çekimleri nasıl geçti?

İlk yayımlanacak video klibimiz için İstanbul’a gittik. Sansar Salvo ile Odry G’nin stüdyosunda çekimler yaptık. Kalan kısmını Kick Box şampiyonumuz ile Buca’da gerçekleştirdik.

Her çekimin kendine öz havası vardı. Farklı versiyonlar denedik. Kimisi yazlık bir bölgede harabe bir otelde çekilirken, kimisi tutulan günlük evlerde veya virane yerlerde çekildi. Her birinin tadı birbirinden farklı ve her klip kendi duygusunu en iyi şekilde yansıtıyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Yakında… Serin & Sansar Salvo – Doğ Çocuk (Teaser) Directed and Edited : Murat Gültekin . . #hiphop #türkçerap #sansarsalvo #serinkarataş

Serin Karataş (@serinkaratas35)’in paylaştığı bir gönderi ()

  • Son olarak ‘Hastalık İşi’ albümü ve süreçle ilgili eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Müzikten uzaklaştığım ve maddi durumum kötü olduğu zamanlarda etrafımda gerçekten kimseler yoktu. Depresyon ve yalnızlık. Ben bu kötü durumların içerisinden Rap müzik sayesinde çıktım. Yıllar önce bu kültüre gönlümü verdiğimde hiç pişman olmamıştım. İyi ki olmamışım. Beni bugün hayata bağlayan bu kültüre ve doğru yaşatan herkese gönülden teşekkür ediyorum.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/uPkGE
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.