MüzikMüzik Haber

Sertab Erener: ‘Pop Müzik Algısı Degrade Oldu…’

Sertab Erener, ”Pop müzik algısı biraz degrade oldu ama pop müzik üretmek kolay değil” dedi.

Sertab Erener, ‘Pop müzik algısı biraz degrade oldu ama pop müzik üretmek kolay değil. 90’larda içi dolu, sözleri değerli hatta içinde edebiyatı olan, armonilerinin derin olduğu bir müzikti. Pop 2000’lerde kan kaybına uğradı.’ diye konuştu.

Yellow Bos’a demeç vereç veren ünlü şarkıcı, yeni albümünden ve son teklisi ‘Bu Dünya’dan bahsetti. Pandemi sürecinde albüm çıkarmak için kararsız kaldığını ifade eden Erener, ”COVID-19 başlamadan önce kayıtlara başlamıştık. İlk iki hafta şok geçirdik hepimiz, o sırada hiçbir şey yapamadık. Karantinaya girdiğimiz için durduk. Albümü çıkarsam mı, çıkarmasam mı diye düşündüm, fikir gitti geldi. Sonra ‘Bunları bekletemeyeceğim’ dedim” ifadelerini kullandı.

‘Pop müzik kan kaybına uğradı’ sözlerini kullanan Sertab Erener, ‘Benim peşinde olduğum şey, popüler kültür olabilecek bir şeyin sanatsal değer taşıyor olabileceğini bir kere daha hatırlatmak’ açıklamasında bulundu.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.