MüzikMüzik Haber

Sertab Erener’in Sansür İsyanı!

Ünlü sanatçı Sertab Erener, YouTube’da Onedio kanalının konuğu oldu. Sosyal medyadan takipçilerinin sorduğu soruları yanıtlayan Erener, rap müzikle ilgili görüşlerinden kişisel hayatına kadar pek çok soruya samimi karşılık verdi.

Takipçilerden birinin “Rap müziğe ilgisi var mı, varsa kimleri dinliyor?” sorusu üzerine Sertab Erener şu yanıtı verdi:

“Son 5-6 yıldır rap müzik tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Ondan öncesi de vardı hatta biraz daha evrildi. Eski Eminem raplerinden biraz daha farklılaştı soundları itibariyle. Şu an dinlediğimiz ve herkesin dinlediği, popüler olan rap, (kendi zevklerim üzerinden söylüyorum) her gün dinlediğim bir müzik değil. Ama iyi yapılanları takip etmek istiyorum çünkü zamanı takip etmem lazım.”

Öte yandan yeni nesil rapçilerden Gazapizm, Şanışer ve Ezhel’i dinlediğini belirten Erener, şöyle konuştu:

Geçenlerde yapılan Festtogether’da Gazapizm ile karşılaştım. Onları çok beğendim, hatta birkaç röportajımda da çok beğendim. Şanışer çok iyi. Ezhel’i söylememe gerek yok, yeni kuşağın en başarılı örneklerinden”

HARBİYE’DEKİ SANSÜR OLAYINA TEPKİ!

Ayrıca Erener’e geçtiğimiz aylarda Harbiye’de verdiği konser sırasında arka fonda gösterilen videoda kadın memesinin sansürlenmesine ne tepki verdiği soruldu. Özgürlüğe ve birey olmaya önem verdiğini dile getiren ünlü sanatçı şunları söyledi:

“İnsan ırkının birçok problemi var. Yaşadığımız dünyada gittikçe evrilip daha akıllı olacağımıza, nasıl oluyorsa ben gerçekten çok şaşırıyorum daha az zeki, daha çok aptal oluyoruz. Belki eğitim sisteminin bizi uyuşturması, belki kötü beslenmemiz… Biz hala sansürü, ırkçılığı, ayrımcılığı nasıl konuşuyoruz?”

İşte o yayın;

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.