GündemRöportajlarSosyal

seslendirelim.com Ajans Başkanı Tümerkan Söğütlü: Yeni Nesil Çözümler Sunabilmek İçin Yeni Nesil Cihazlar Çok Önemli

seslendirelim.com Ajans Başkanı Tümerkan Söğütlü, seslendirelim.com ‘a ve seslendirme hizmetlerine dair merak edilen soruları yanıtladı. Seslendirme alanında sektörün öncü firmalarından biri olan seslendirelim.com ‘un kuruluş hikayesinden, hizmetleri ve seslendirme alanındaki yeniliklerden söz etti.

Stüdyolarındaki teknik olanaklara ve teknoloji ile olan güçlü bağlarına dikkat çeken Söğütlü, seslendirelim.com ile çalışmak isteyen markaları bekleyen hizmetlere yönelik önemli detaylar paylaştı.

1.seslendirelim.com yolculuğu nasıl başladı?

Aslında hiç planlanmadan bir an da olup biten bir projeydi seslendirelim ilk başta. Sabaha kadar eğlenmiş birkaç radyo programcısı arkadaş, bir arada mesaide olan başka bir arkadaşı radyoda ziyarete gittik. Bir pazar günüydü. Bir an da kimden nasıl çıktı fikir hatırlamıyoruz ama yarım saat içinde isim hakları alınmıştı bile. Tabi böyle acele olunca domain 1 yıl boş durdu hiçbir oluşuma da girilmedi aslında. Ta ki yenileme zamanı gelene kadar. Her şeyi unutmuşken domain süreniz doluyor maili ile çıktık bir yolculuğa.

2.Seslendirme alanında ve diğer alanlardaki hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Söz konusu ses ise eğer her alanında varız aslında seslendirme ile ilgili hizmet sağlayamadığımız hiçbir alan yok. Diğer alanlardan bahsedecek olursak medya ile ilgili grafik tasarımları, video edit, video çekimleri, web tasarım ve medya planlama gibi alanlarda da destek veriyoruz.

3.Kadronuzda kaç farklı ses ve seslendirme sanatçısı bulunuyor?

Kemik kadromuz 6 kişiden oluşuyor. Ama freelancer olarak bizim ile çalışan 100’ün üzerinde seslendirme sanatçısı arkadaşımız bulunuyor.

4.seslendirelim.com olarak ses alanında tam olarak neler yapıyorsunuz?

Reklam seslendirme, radyo paket program, tanıtım filmi seslendirme, belgesel seslendirme, sosyal medya video seslendirme, araç anonsları, iç mekan seslendirme, dış mekan seslendirme… Böyle devam ediyor bazen o kadar garip işler geliyor ki ”Ya burada da mı sese ihtiyaç varmış” diyebiliyoruz biz de. Yıllardır bu işin içinde olmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde bir psikolog aradı terapilerde kullanmak için bize seslendirme yaptırttı mesela.

5.Stüdyolarınızdaki teknik olanaklar nelerdir?

En dikkat çeken özelliğimiz de bu aslında teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz. Yeni nesil çözümler sunabilmek adına da yeni nesil cihazlar kullanmak çok önemli bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özelliğimiz de zaten teknolojik değişimleri yakından takip etmek oluyor.

6. Seslendirme sanatının ülkemizdeki şu anki durumu hakkında neler söylemek istersiniz?

Seslendirme olarak gerçekten çok güzel bir aşamada olduğumuzu düşünüyorum ülke olarak. Çok özel yıllarını bu işe adamış üstadlar var mesela. Çok güzel işler çıkarıyorlar. Örneğin; bir belgesel var seslendirilmiş öyle güzel anlatıyor ki gözünü kapat belgeseli dinle. Bazı arkadaşlar fiyatlardan şikayetçi ama biz değiliz aslında. Bu işe yeni girmiş çok düşük maliyetli stüdyolar kurup, diksiyonu bile bilmeden seslendirme yapan kardeşlerimiz var. Piyasa biraz onlardan ötürü düşmüyor değil. Ama şunu da savunuyor ve o arkadaşlara kızmıyorum; Kaliteli bir işçilik isteyenler bir şekilde başarılı ve kaliteli iş yapıyorsanız sizi zaten buluyor.

Şimdi biz hem köşe küçük esnafa ses verip hem de uluslararası hizmet veren bir bankanın reklam metnini okuyamayız değil mi ? Bırakın yeni heyecanlı arkadaşlar da onlara hizmet versin.

7. seslendirelim.com ’un geleceğe yönelik planları ve sektörde ulaşmak istediği hedeflerden söz eder misiniz?

Biz her zaman teknoloji ve yenilikleri takip ederek bu işi icra etmeye çalışıyoruz. Genç arkadaşlar çok fazla. Çalıştığımız iki arkadaşımız var mesela daha üniversiteyi yeni bitirdiler.

Bir kardeşimiz var adı Eymen duysanız, ”30 yaşında daha” dersiniz. Henüz 17 yaşında ama ulusal projelerde yer aldı. Neden bizimle? Çünkü kendisini sürekli yeniliyor. Biz de öyleyiz genç fikirler ve genç projelerle bir takım yenilikleri meydana getirebilirsiniz. Belirli bir yol haritamız var diyemem. Her gün teknolojik ne gelişme oluyorsa onunla müşterilerimizi tanıştırıyoruz ve bir şekilde entegre ediyoruz sistemlerimize.

8. seslendirelim.com ile çalışmak isteyen markaları neler bekliyor? Bir markanın sizi seçmesi için en belirgin 3 neden nedir?

Şunlar sık duyduğumuz cümleler, ‘Aa gerçekten uzaktan bağlantı ile bunu nasıl yapacaksınız’’, ‘’Bu iş gerçekten bu kadar basit miymiş?’’ dedik ya teknolojiyi takip ediyoruz diye bir işi dallandırıp budaklandırmanın anlamı manası yok.

Basit anlaşılabilir kaliteli çözüm sunuyoruz. Yazılım bu hususta çok önemli şu an çalıştığımız tam zamanlı 18 radyo müşterimiz var ve yayınlarının ortalama 18 saatini biz kodluyoruz. Her şey bir yazılım ile ne biz yoruluyoruz ne onlar. Samimiyete gerçekten önem veriyoruz, her türlü sorun da onlara yol göstermekten kaçınmayız, alternatifler sunmaktan gocunmayız. Rakip ajansların bizden daha iyi olduğu konu olursa çok yönlendirmişliğimiz vardır. Fiyat politikamız şeffaftır ve teknolojik değişimler günlük olarak takip ettiğimiz ve uyguladığımız bizi de diğerlerinden ayıran en önemli özellik aslında.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam
Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/EFNEa
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.