GündemSosyalVitrin

Sevgi Katkıcı Metin Akpınar’ın Kızı Olduğunu Kanıtladı

Duygu Nebioğlu açtığı babalık davasıyla Metin Akpınar'ın kızı olduğunu kanıtlamıştı. Bu yıl ise ikiz kardeşi Sevgi Katkıcı da aynı süreci yaşadı ve babalık davası açtı.

1988 yılında Metin Akpınar ve Suphiye Orancı’nın evlilik dışı ilişkisinden dünyaya gelen ikiz kardeşler Duygu Nebioğlu ve Sevgi Katkıcı, yıllar sonra ortaya çıktı. Geçen yıl Duygu Nebioğlu açtığı babalık davasıyla Metin Akpınar’ın kızı olduğunu kanıtlamıştı. Bu yıl ise ikiz kardeşi Sevgi Katkıcı da aynı süreci yaşadı ve babalık davası açtı.

Sevgi Katkıcı, 21 yaşında Metin Akpınar’ın kızı olduğunu öğrendikten sonra, kendisinden şüphe duyan Akpınar’a karşı DNA testi yaptırdı. Bu testin sonucunda Sevgi Katkıcı’nın da Metin Akpınar’ın kızı olduğu kesinleşti. Katkıcı’nın açtığı dava, Antalya Aile Mahkemesi’nde sonuçlandı.

Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan alınan DNA raporu, Antalya 5. Aile Mahkemesi’ne ulaştı ve raporda Sevgi Katkıcı’nın Metin Akpınar’ın kızı olduğu tespit edildi. Mahkeme, karar duruşmasında Metin Akpınar ile Sevgi Katkıcı arasında soy bağının kurulmasına karar verdi. Böylece, Sevgi Katkıcı’nın da ünlü oyuncunun kızı olduğu resmen onaylanmış oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu