SosyalSosyal Medya

Seyfi Dursunoğlu’nun Miras Davasında Karar!

Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine itiraz eden iki yeğeni miras iptal davası açmıştı. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi miras davasına son noktayı koydu.

Huysuz Virjin lakabıyla tanınan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine itiraz eden iki yeğeni miras iptal davası açmıştı. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi miras davasına son noktayı koydu. Mahkeme, iki yeğenin açtığı vasiyetin iptali davasını reddetti.

2 yıl önce vefat eden ‘Huysuz Virjin’ ismiyle tanınan Seyfi Dursunoğlu 15 milyon TL’yi bulan evini ve bankadaki parasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakılmasını vasiyet etmişti. Yeğenleri Erhan Saydam ile Evren Saydam, mirasta hak sahibi olduklarını iddia ederek vasiyetin iptali için dava açmıştı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, bunun üzerine tereke tespit davası açıp, sanatçının noterde vasiyetname hazırlattığı sırada yanında olan 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu’nu şahit olarak göstermişti. Erhan Saydam ile Evren Saydam, Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını talep etmişti. İstanbul Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi miras davasına son noktayı koydu. Mahkeme, iki yeğenin açtığı vasiyetin iptali davasını reddetti.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.