GündemSosyal

Şeyma Subaşı’nın Abonelik Ücreti Spotify Abonelik Ücretinden Fazla

Sosyal medya üzerinden özel hayatıyla ilgili paylaşımlara abonelik sistemi başlatan Şeyma Subaşı, 12 milyon TL'yi garantiledi. Şeyma Subaşı'yı takip etmenin bedeli Spotify Premium abonelik ücretinden fazla.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden özel hayatıyla ilgili paylaşımlara abonelik sistemi başlatan Şeyma Subaşı, 12 milyon TL’yi garantiledi. Şeyma Subaşı’yı takip etmenin bedeli Spotify Premium abonelik ücretinden fazla.

Acun Ilıcalı’nın eski eşi Şeyma Subaşı, Aylık 66,99 TL ödeyenlere özel paylaşım yapacağını duyurmuştu. Şeyma Subaşı’nın abone sayısı 200 bin oldu. Bu da 12 milyon TL gibi bir kazanca denk geliyor.

Normal takipçi sayısı yaklaşık 3 milyon olan Şeyma Subaşı’nın ayrıca 200 bin de ücretli abonesi bulunuyor. Bu aboneler arasında Meriç Keskin ve Nevzat Aydın gibi tanınmış isimler de var.

Öte yandan müzik üreticilerinin ve sanatçıların dijital platformlardan elde ettiği telif geliri bunun çok çok altında. 

Spotify Premium abonelik ücreti 29,99 TL. Aylık oldukça düşük ücretlere edinilebilen Spotify Premium abonelik sisteminde dinleyiciler milyonlarca şarkı, albüm ve içeriğe ulaşabiliyor. Ancak abonelik ücretinin az olması sanatçıların telif gelirlerinde de oldukça etkili. Ne yazık ki sanatçıların Spotify’dan kazandığı telif gelirleri Şeyma Subaşı’nın kazancının çok çok altında. Hak sahipleri hak ettiği kazancı elde edemiyor.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.