MüzikMüzik Haber

Sezen Aksu’nun Villasındaki Kaçak Boru İçin Ekipler Harekete Geçti!

Ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun İzmir-Karaburun’da yer alan villasından denize atık bırakılması üzerine belediye harekete geçti.

Daha önce kaçak olduğu için villanın havuzu mühürlenmişti ve bu kez yeni gelen bir habere göre Aksu’nun villasının havuzundan denize 50 metre uzunluğunda boru döşendiği ortaya çıktı. Denize atık bırakan boru ekipler tarafından söküldükten sonra tutanak tutuldu.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“21 Haziran 2019’da ihbar üzerine zabıtamız konutta gerekli tespitleri yapmış, izinsiz olduğu belirlenen inşaat faaliyetine ilişkin tutanak tutulmuştur. Havuzun ruhsatı olmadığı görülmüş ve mühürleme işlemi yapılmıştır. 9 Haziran 2020’de ihbar üzerine belediyemiz yeniden tespit yapmış, mührün sökülerek faaliyete devam edildiği, 50 metre uzunluğunda boru döşendiği görülmüş, kolluk kuvvetlerine bilgi verilmiştir. Ekiplerimiz tarafından 10 Haziran’da yapılan incelemede borunun söküldüğü görülmüştür.”

Ünlü gazeteci Mevlüt Tezel ise bu haber üzerine yazdığı köşe yazısında Aksu’yu sert eleştirdi. Tezel yazısında yaşanan bu olayla ilgili şu sözleri kullandı:

“Sezen Aksu’nun bir konserde kazandığı paranın çeyreğiyle o kaçak havuz ve atık su sorunu çözülür aslında! Ama o Sezen Aksu! Ülkemizin çok değerli sanatçısı! ‘Kalbim Ege’de kaldı diye şarkı söyler ama kaçak boruyu da Ege’ye döşer!”

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu