MüzikMüzik Haber

Sibel Can Artık O Şarkıyı Söyleyemeyecek !

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, şarkıcı Alihan’ın 2. bilirkişi raporunu yayınladı ve Alihan’ın Sibel Can’a 500 bin dolarlık dava açacağını duyurdu.

Şarkıcı Alihan, Sibel Can’ın ‘Kış Masalı’ isimli şarkısının kendisine ait olduğunu öne sürerek, ‘Bu Kadın Neden Ağlıyor’ isimli şarkısından alıntı olduğunu öne sürmüştü. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 2,5 yıldır süren mahkemede 2. bilirkişi raporunun da belli olduğunu ve artık şarkının kesin olarak Alihan’a ait olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili bir yazı kaleme alan ve bilirkişi raporunu da yayınlayan ünlü sanatçı Onur Akay, “Alihan, önce MESAM Teknik Bilim Kurulu’ndan aldığı şarkının kendisine ait olduğunu gösteren belgeden sonra, bilirkişi raporunu da almıştı ve ilk raporda da Alihan haklı bulunmuştu. Ancak mahkemede bu rapora itiraz edilmişti. 2,5 yıldır süren mahkemede 2. bilirkişi raporunun da sonucu belli ve ‘Kış Masalı’ şarkısının müziği artık kesin olarak Alihan’a ait.” ifadelerini kullandı ve Alihan’ın Sibel Can’a 500 bin dolarlık dava açacağını duyurdu.

Müzik Editörleri Derneği üyesi, yardımcı doçent doktor ve doçent doktordan oluşan bilirkişi heyetince hazırlanan raporda, her iki eserin karşılaştırmalı olarak incelendiği anlatılarak, “Heyetimizin bu konuda uzman sayın bilirkişisi tarafından her iki eserin kayıtları da dinlenilmiş, notaya alınmış ve karşılaştırılmış olup, her iki eserde de ana tema ve melodik yapının, küçük işleme notaları dışında aynı olduğu tespit edilmiştir” denildi.

‘Adliyede Konfeti Patlatacağım’

Neden Sibel Can’a tazminat davası açtığını Onur Akay’a anlatan şarkıcı Alihan ise, “Sibel Can’ı affetmeyeceğim. Artık ‘Kış Masalı’ isimli şarkımı televizyonda ve sahnede okuyamayacak. Sibel Can benim kalbimi çok kırdı. Bu şarkımdan milyon dolarlar kazandı ve şimdi bende hakkımı istiyorum ve Sibel Can’a 500 bin dolarlık dava açıyorum. Benim iyi niyetlerimi öldürdüler. Sibel Can göründüğü gibi biri değil. Benim hakkımı yediler ama yüce Türk adaleti Sibel Can’a, Adem Gümüşkaya’ya ve DMC’ye gereken cezayı verecek. 14 Şubat’ta Çağlayan Adliyesi’nde kutlama yapacağım. Kutlamaya seni de bekliyorum Onur’cum. Çağlayan Adliyesi’nde konfeti patlatacağım.” dedi.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.