GündemSosyal

Sıla’dan Depremzedelere Yardım Konseri

Türkiye'yi yasa boğan deprem felaketinin ilk gününden beri depremzedeler için yardım çağrısında bulunan Sıla Gençoğlu , önceki akşam Ankara Congresium'da depremzedeler için sahne aldı. Ünlü isim konserin başında yaptığı konuşma ile seyircisini duygulandırdı.

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ilk gününden beri depremzedeler için yardım çağrısında bulunan Sıla Gençoğlu , önceki akşam Ankara Congresium’da depremzedeler için sahne aldı. Ünlü isim konserin başında yaptığı konuşma ile seyircisini duygulandırdı.

Toplam 11 ilde yıkıma yol açan deprem felaketi sonrası sanat camiası tek yürek oldu. Bağış ve yardım çağrıları için sosyal medya hesaplarını kullanan ünlü isimlerden biri de, şarkıcı Sıla Gençoğlu oldu. Sıla, son olarak deprem bölgesine destek için ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası kapsamında, önceki gece Ankara Congresium’da sahneye çıktı. Tüm geliri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İhtiyaç Haritası işbirliği ile yürüttüğü ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına bağışlanacak ve biletleri günler öncesinden tükenen dayanışma konserini 2 bin 800 kişi izledi.

Ünlü isim, özel bir repertuvar hazırladığı ve siyah kostümle çıktığı özel konserin başında yaptığı konuşmasıyla seyircisini duygulandırdı. İşte Sıla’nın deprem dayanışma konserinin başında alkış ve gözyaşlarıyla birlikte dinlenen o duygulu konuşması:

“Bu akşam diğer konserlerimizden çok farklı. Bir kere çok anlamlı bir akşamı paylaşıyoruz. Teker teker hepinizin ayağına sağlık. Normalleşmeye çalışıyoruz ama normalleşme çok kolay olamayacak. Sizler gibi biz de ne yapacağımızı bilmez halde buradayız. 15 gündür o kadar çok düşündük ki repertuvarı; ne yaparız, ne çalarız? Utancımız o kadar büyük ki. Nasıl kapatırız bilmiyorum. Çok derin bir kederle uyandık 6 Şubat’ta. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çok üzüldük, duygular arasında gittik geldik, üzüntü, öfke duygudan duyguya koşuyoruz. O yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum burada olduğunuz, destek olduğunuz için. Hiç aklınız kalmasın yardımlarınızın hepsi bizden geçerek ulaşacak. Bu destek çok kıymetli” diyen Sıla, sözlerine;

“Keder çok büyük olunca insan konuşmakta zorluk çekiyor. Her konserde söylediğim gibi burada sadece eğlence için bir arada değiliz. Duyguları paylaşmak için omuz omuza yan yana, can cana olmak, hayatın yükünü birlikte kaldırmak, hayatın neşesine paydaşlık etmek için beraberiz. En çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut, Yine böyle bir akşam olacak. Tabi biraz daha farklı dokunacak hepimize. Ama nihayetinde sanırım en çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut. Farklı bir repertuvar hazırladık. Dinlerken siz de rahat olun. Çünkü insan orada otururken de buradayken de ciddi anlamda başka bir sorumluluk duygusu, başka bir suçluluk duygusu hissediyor. Bu suçluluk duygusunu birlikte dağıtalım.” şeklinde devam etti.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.