Sinan Akçıl: Müzik Sanat Dünyasının Ölü Çocuğu Değil -
MüzikMüzik Haber

Sinan Akçıl: Müzik Sanat Dünyasının Ölü Çocuğu Değil

Sinan Akçıl, deprem felaketi nedeniyle ara verilen konserlerin yeniden başlaması gerektiğine dair konuştu.

Sinan Özedincik ile Sonat Bahar’ın sunduğu, A Para’da yayınlanan Biz Bize programına bu hafta Sinan Akçıl, Elif Buse Doğan, Aslı Hünel ve Serkan Çağrı konuk oldu.

Depremden etkilenen bölgelere giden ünlü isimler, yaşadıkları deneyimleri anlattı. O isimlerden bir tanesi de Sinan Akçıl oldu.

Akçıl, deprem felaketi nedeniyle ara verilen konserlerin yeniden başlaması gerektiğine dair konuştu. ”Müzik, sanat dünyasının ölü çocuğu değil” diyen ünlü müzisyen, şu sözleri kullandı;

”Şarkı demekten korkar hale geldik. Şarkı sadece eğlence demek değil. Türküler, ağıtlar zaten bu dönemlerde yazılmış. Müzik; sanat dünyasının ölü çocuğu değil. Dizi devam ediyorsa, tiyatrolar açıldıysa müzik de başlamalı. Müzik, travmalar için en iyi yara iyileştiricisi. Biz normalleşmezsek o insanları normalleştiremeyiz. Konserleri yapamazsak, işe yarayamayız. Biz gücümüzü mesleğimizi yapmaktan alıyoruz. Çocuklara sorsan bizi onlarla şarkı söylerken görmek isterler.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)