MüzikMüzik HaberÖzel

Smule’un Hak İhlali Sonrası Eflatun’dan Müzikonair’a Destek

| MÜZİKONAIR ÖZEL HABER | 

Müzikonair’ın dünya üzerinde 50 milyondan fazla abonesi olan Smule adlı uygulamanın müzik sektörüne ve eser sahiplerine ciddi zarar vereceğini söylemesi ve konuyla ilgili müzik meslek birliklerine çağrıda bulunması sonrasında ünlü besteci ve şarkıcı Eflatun’dan açıklama geldi.

Müzikonair’a konuyla ilgisinden ötürü teşekkür ettiğini belirten Eflatun, verdiği röportajda şu açıklamayı yaptı:

“Biz uzun zamandır bu konunun takipçisiyiz, ben Erdem Uyanık’a Smule’yle ilgili daha önce danışmıştım. Kendi alt yapılarını kullansalar bile eser sahiplerinden izin almak zorundalar o yüzden yüzde yüz bir tazminat açılır. Eser sahibinin hakkını MSG, MESAM lisanslama yapsa da yapmasa da bunlara eser sahipleri tarafından açılacak davada izinsiz (üstelik maddi gelir elde ettikleri için) ciddi tazminat ödeyecekler. Başka bir alt yapı kullanıyorlar ama bu kesinlikle yasak ve suç. İzin almadan böyle bir şey yaptıkları için kanun 3 katını veriyor; diyelim kanunen bunun cezası 5 bin TL ise hakim 15 bin TL diyor.”

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.