Müzikonair Son Şarkı Filmiyle İlgili Mahkemeden Ahmet Kaya Kararı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Son Şarkı Filmiyle İlgili Mahkemeden Ahmet Kaya Kararı

Ahmet Kaya'nın ailesi 'Son Şarkı' filminde izinsiz görüntüsü kullanıldığı için Erbay Film'e dava açmıştı. Önceki gün görülen duruşmada dava karara bağlandı. Mahkeme Gülten Kaya ve kızlarının açtığı davayı reddetti.

Ahmet Kaya’nın ailesi ‘Son Şarkı’ filminde izinsiz görüntüsü kullanıldığı için Erbay Film’e dava açmıştı. Önceki gün görülen duruşmada dava karara bağlandı. Mahkeme Gülten Kaya ve kızlarının açtığı davayı reddetti.

daha fazlası…

Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan Son Şarkı filmiyle ilgili mahkeme kararını verdi. Mahkeme, Ahmet Kaya’nın ailesinin başvurusu üzerine vizyona girmek üzere olan ‘Son Şarkı’ filminden merhum sanatçının gerçek görüntüleri ve dört eserin çıkarılmasına hükmetti.

Ahmet Kaya’nın ailesi tarafından İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davada çekimleri biten Son Şarkı isimli film için aileden izin alınmadığı belirtildi. Davaya konu olan dilekçede ”Filmin yayınlanması halinde Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, kızları Turaç Melis Kaya ve Çiğdem Öztürk ileride telafisi imkansız maddi ve manevi zarara uğrayacaktır. Davalı Erbay Medya şirketinin yapımcılığını üstlendiği filmin Türkiye sınırları içinde ve dışında yayınlanmamasını talep ediyoruz. Ayrıca filmin televizyon, internet, sosyal medya ve diğer kitle iletişim araçlarında gösterime girmemesi, çoğaltılmaması ve dağıtımının durdurulması için acilen ihtiyati tedbir kararı verilmesini istiyoruz.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haber: Ahmet Kaya’nın Gerçek Görüntüleri ve Eserleri Çıkarılacak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)