MüzikMüzik Haber

Sony, Queen’in Müzik Kataloğunu Satın Alabilir

Dünyaca ünlü rock grubu Queen'in "We Will Rock You", "Bohemian Rhapsody" ve "I Want to Break Free" gibi efsanevi şarkılarını içeren müzik kataloğunun 1 milyar dolara satılması bekleniyor.

Dünyaca ünlü rock grubu Queen’in “We Will Rock You”, “Bohemian Rhapsody” ve “I Want to Break Free” gibi efsanevi şarkılarını içeren müzik kataloğunun 1 milyar dolara satılması bekleniyor.

The Guardian’ın haberine göre, Sony Music, Queen’in “Bohemian Rhapsody” ve “Radio Gaga” gibi ünlü şarkılarını da kapsayan müzik kataloğunu 1 milyar dolarlık potansiyel bir anlaşmayla satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Ancak, görüşmelerin halen devam ettiği ve nihai bir anlaşmaya varılıp varılmayacağı belirsizliğini koruyor. Sony’nin başka bir yatırımcı ile birlikte hareket ettiği ve bu tür bir satışın müzik tarihinde önemli bir yer edinebileceği düşünülüyor.

Müzik katalogları, filmlerde, radyolarda ve reklamlarda kullanılmaları sayesinde uzun yıllar boyunca telif hakkı geliri sağlamaları nedeniyle cazip yatırımlar olarak değerlendiriliyor. 2021 yılında Bruce Springsteen müzik haklarını 500 milyon dolara satmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu