Köşe YazılarıUlusal

Sosyal Mesafeli Altın Kelebek İzlenimlerim

Pantene Altın Kelebek Ödülleri 46. kez gerçekleşti. Pandemi sebebiyle gecikmeli olarak yapılan ve konsept değişliğine gidilen ödül töreni dün akşam Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluştu. Sosyal mesafenin gözetildiği tören alışagelmişin dışındaydı. Ödüller sahiplerine evlerinde, ofislerinde ve daha birçok farklı mekanda verildi. Ödül alanlar konuşmalarını bir video ile aktardı.

Törende müzik ve sanat camiasından birçok isim ödül aldı. Bu yılki sosyal mesafeli törende birçok isim dikkat çekti. Daha önce en iyi influencer ödülünü alan Reynmen, ‘Ela’ şarkısıyla bu yıl ‘yılın şarkısı’ ödülünü aldı. Ünlü fenomen sosyal medya hesabından ödül heykelciğiyle birlikte bir fotoğraf paylaştı. Reynmen’in orta parmağını da gösterdiği bu fotoğraf ödülün prestijine hiç yakışmadı. Sosyal medya kullanıcılarını şoke eden fotoğraf uzun bir süre daha konuşulacak gibi gözüküyor.

Mabel Matiz Sansürlendi Mi?

Bu yıl iki ödülün birden sahibi olan Mabel Matiz, ‘En iyi erkek şarkıcı’ ve ‘Mendilimde Kırmızım Var’ şarkısının video klibiyle ‘En iyi klip’ ödülünü aldı. Mabel Matiz’in ödül töreni konuşması ise bir hayli düşündürdü. ”Hayatta da aşkta da müzikte de etiketlere, sınırlara, insan icadı kategorilere takılmamak ve andaki ödülümüzün tadını çıkarmak gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullanan Mabel Matiz’in bu konuşması düşündürdü. Ünlü şarkıcı bu sözleriyle kategoriyi cinsiyetçi bulduğunu açıkca belli etti. LGBTİ hakları savunucusu olan Matiz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak adeta isyan etti. Ünlü şarkıcı ‘Konuşmam maalesef eksik yayınlanmış. Konuşma metnimi paylaşma ihtiyacı duyuyorum’ sözleriyle ‘Sansürlendi mi?’ sorularını da akıllara getirdi.

Mabel Matiz meğer törende tam olarak şu ifadelere yer vermiş;

”Bu dünyanın insanları olarak, aynılığımızı ve farklılıklarımızı gönülden kabul edip kutlayabildiğimizde, iyileşmemiz de bir o kadar hızlı, beraber ve derinden gerçekleşecektir. Ödülümü, bu farkındalığı yaşayan, yayan, çeşitliliğin her türlüsünü kutlayabilen herkese ithaf ediyorum”

‘En İyi Rapçi’ ödülünü Ceza aldı. Rap ve trap müziğin trend olmasından sonra neredeyse önüne gelen herkes bir şans buldu. Ama görüyoruz ki bir anda parlayıp, alev alan rap dünyası o alev söndükçe özüne dönüyor. Sonuç olarak efsanelerden biri olan Ceza, en önemli ödüllerden bir tanesini alabiliyor.

Hande Yener’e verilen ödül aslında birkaç sene önce Demet Akalın’a verildi. Demet Akalın’a 20’nci yılında verilen ödülün bir benzeri Hande Yener’e de verildi. Ancak  ”Gerçekten ‘Başarı Ödülü’ gibi bir kategoriye gerçekten ihtiyaç var mı?” bu ayrı bir tartışma konusu.

Her ne kadar kırmızı halı ve çeşitli seromoniler olmasa da bu yıl hemen herkes aynı özeni göstermişti. Şık kostümler, özenilmiş saçlar, smokinler… Bir kişi hariç.  Aralarında bir tek gecenin havasından uzak kalmış kişi Cengiz Kurtoğlu oldu. Cengiz Kurtoğlu’nun özenilmemiş görünümü göz tırmaladı.

Ebru Gündeş Profesyonelliğini Konuşturdu

Albüm yaptığı her yıl net olarak ödül alan Ebru Gündeş, bu yıl şaşırtmadı. ‘En iyi Fantezi Müziği Kadın Sanatçı’ ödülünü alan Ebru Gündeş, bu hafta Sueno’da olan konserinden bir şarkıyı kayıt altına aldırıp, yolladı. Ebru Gündeş sahnesi denilen şeyin ne kadar büyük, görkemli ve profesyonelce hazırlanmış bir sahne düzeni olduğu da gözler önüne serildi. Ebru Gündeş tam olarak profesyonelliğini konuşturdu.

Özcan Beylan | Müzik Onair

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.