Ana Sayfa » Müzik » Sözcü Gazetesinin Fazıl Say Röportajı Olay Oldu!

Sözcü Gazetesinin Fazıl Say Röportajı Olay Oldu!

oduller-reklam-banner

Sözcü Gazetesi muhabirinin hafta sonu eki için dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ile yaptığı röportaj olay oldu.

Röportajda “Bir dönem ben de Türkiye’den kaçmayı düşündüm” diyen Fazıl Say’ın sözlerinin manşetten verilmesi ünlü piyanistin tepkisine neden oldu. Say, Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Sözcü gazetesine röportaj vermeden önce çekindiğini belirterek milyonlarca insanın takip ettiği Sözcü gazetesini AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesine benzetti.

Cümlesinin devamında “Doğru bildiklerimin mücadelesini vermek için Türkiye’de kaldım” diyen Fazıl Say, cümlesinin yarım bir şekilde başlık yapılmasını eleştirdi. Bu manşet üzerinden insanların kendisini linç edebileceği yönündeki tehlikeye dikkat çeken Say, Sözcü gazetesine kızgın olduğunu belirtti.

İŞte Sözcü Gazetesi’nin açıklaması:

View this post on Instagram

KAMUOYUNA FAZIL SAY AÇIKLAMASI Bugün piyasaya çıkan SÖZCÜ HaftaSonu Gazetesi'nde, muhabirimizin ünlü piyanist Fazıl Say'la yaptığı röportaj manşette yer aldı. Fazıl Say röportajda, son kitabında da yazdığı gibi, "Ben de bir dönem Türkiye'den kaçmayı düşündüm" dediğini aktardı. SÖZCÜ bunu manşetine taşıdı. Ancak Say, "Sözcü cümlemi kesmiş" deyip, kaçma bölümünün manşete çıkarılmasına tepki gösterdi. Hatta ağır eleştirisinde SÖZCÜ'yü Akit'le aynı kefeye koyma haksızlığını yaptı. Oysa Fazıl Say, hem kitabında, hem röportajında "Ben de bir dönem Türkiye'den kaçmayı düşündüm. Ama sonra mücadele etmek için kaldım" diyordu. Say'ın, kendi sözlerine sahip çıkmayıp SÖZCÜ'yü sert dille eleştirmesi, hoş olmadı. Ancak yine de Fazıl Say, hem röportajında hem de kitabında "Ben de bir dönem Türkiye'den kaçmayı düşündüm" demediyse özür dileriz. İŞTE SAY'IN SES KAYDI

A post shared by Sözcü (@sozcucomtr) on

Sözcü Gazetesinin Fazıl Say Röportajı Olay Oldu!

Sözcü Gazetesinin Fazıl Say Röportajı Olay Oldu!

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani