SosyalSosyal Medya

Spotify, Greenroom Hizmetini Ana Uygulamasına Taşıyacak

Spotify, "Greenroom" isimli canlı ses odalarının yer aldığı hizmetini "Spotify Live" olarak değiştirerek ana uygulamasına taşıyacak.

Spotify, “Greenroom” isimli canlı ses odalarının yer aldığı hizmetini “Spotify Live” olarak değiştirerek ana uygulamasına taşıyacak.

Greenroom isimli hizmet geçtiğimiz yıl Clubhouse’a rakip olarak Spotify tarafından çıkarılmıştı. Uygulamada Clubhouse gibi canlı ses odaları vardı. Kullanıcılar bu odalarda konuşmalar düzenleyip başka konuşmalara katılabiliyor. Sanal odalar sayesinde kendisiyle ortak ilgiye sahip müzikseverlerle konuşabiliyorlar. Ancak Clubhouse’a olan ilginin bir anda düşüşe geçmesiyle Greenroom’a da talep olmamıştı.

Spotify yeni bir kararla hizmeti ana uygulamasına ekleyerek markalaştırmayı amaçlıyor. Bu sayede kullanıcılar Spotify’ın kendi uygulaması ile konuşmalar başlatabilecek. Yöneticiler tarafından konu hakkında henüz bir açıklama gelmese de Bloomberg’in yaptığı habere göre platform iPhone’larda beta sürümü denedi. Greenroom kısa bir süre içerisinde Spotify Live adı ile platformda yer alacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu