MüzikMüzik HaberVitrin

Spotify Korsanları İş Başında! Ekip Kurmuşlar

Bir dizi güvenlik ihlali açığa çıkan Spotify'da sanatçıların hakları ne yazık ki güvende değil. Korsan yayıncılık artarak devam ediyor.

Spotify korsanlarının platform üzerinden telif hakkı ihlali ve korsan yayıncılık yaptığına dair çarpıcı gerçekleri daha önce gündeme getirmiştik. Bir dizi güvenlik ihlali açığa çıkan Spotify’da sanatçıların hakları ne yazık ki güvende değil. Korsan yayıncılık artarak devam ediyor.

Ekip Kurmuşlar

Spotify’da resmi bir sanatçıya ait bir şarkıyı sahte profiller üzerinden yayımlayan emek hırsızlarının oyunu bozuldu. Dinleyici kitlesi geniş olan sanatçıların popüler şarkıları, global dağıtım şirketi aracılığıyla Finest adı verilen bir ekip, sahte profillerde yayınlanıyor. Müzikonair’a ulaşan bilgilere göre, Finest ekibinin sahibi wiara ve batusyex. Ekipte ayrıca 725, Marshall, ArdaVR, Lustt, Jackline, RONİ Spotify kullanıcı adına sahip üyeler bulunuyor. Söz konusu ekip, iletişim ağı olarak da Discord kullanıyor.
Kişiler milyonlarca stream almış popüler şarkıları açtıkları Spotify profillerinde yayımlayarak buradan haksız kazanç sağlıyor.  Korsan yayıncılığın modern hali olan bu yeni sahtekarlık yöntemi, müzik emekçilerinin haklarını gasp ediyor.
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.