SosyalSosyal Medya

Spotify Live Kapanıyor!

2020 yılında pandemi ile birlikte ünlenen Clubhouse uygulamasının benzerini birçok şirket yapmıştı. Bunlardan biri olan Spotify, 'Spotify Live' isimli canlı sesli sohbet içeren uygulamasını kapatacağını duyurdu. 

2020 yılında pandemi ile birlikte ünlenen Clubhouse uygulamasının benzerini birçok şirket yapmıştı. Kullanıcılar bu platform sayesinde sesli bir şekilde canlı yayın odalarında sohbet edebiliyordu. Twitter da bunu uygulamasına dahil etmiş, kullanıcılara ses odası açma imkanı sağlamıştı. Ancak Clubhouse, daha sonra popülaritesini yitirmişti. Clubhouse benzeri platform üretenlerden biri olan Spotify, ‘Spotify Live’ isimli canlı sesli sohbet içeren uygulamasını kapatacağını duyurdu.

Spotify’ın sözcülerinden olan bir kişi, The Verge’e verdiği röportajda Spotify Live’ın yakında kapatılacağını onayladı. Bu uygulama sayesinde insanlar Clubhouse’dan farklı olarak müzik ve diğer ses içerikleri ile de etkileşim sağlayabiliyordu. Ancak uygulama, beklenen desteği kullanıcılardan görmedi.

Spotify’ın sözcüsü Gaviola Moreau, konu hakkında şu ifadelere yer verdi: “Spotify ekosisteminde canlı hayran-yaratıcı etkileşimleri için bir gelecek olduğuna inanıyoruz. Ancak bildiğimiz kadarıyla, artık bağımsız bir uygulama olarak mantıklı değil. Sanatçılar ve hayranlar arasındaki canlı etkileşimleri kolaylaştırmak için ileriye dönük olarak keşfetmeye devam edeceğimiz Dinleme Partileri’nin sanatçı merkezli kullanımında umut verici sonuçlar gördük”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu