MüzikMüzik HaberÖzel

Spotify’da Tuhaf Bir Hacker Eylemi Başladı! Şarkı Sözlerini Hedef Alıyorlar…

Spotify platformundaki güvenlik açıklarına bir yenisi daha eklendi. Uygulama içerisinde müzik ile eş zamanlı olarak aktif olan şarkı sözleri özelliği kötü niyetli kişiler tarafından manipüle edildi.

Spotify platformundaki güvenlik açıklarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce sanatçı ismiyle kaçak yayın yapma, korsan yayıncılık, sanatçı listelerine müdahale gibi pek çok konudaki güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Spotify’da bu defa şarkı sözleri hedef alındı.

Daha önce aylık 1 milyon dinlenmeye sahip rapçi Organize’nin şarkı sözleri hacklenmişti. Spotify’da hacklenen sanatçılar arasına Dolu Kadehi Ters Tut, Tuğkan ve rapçi Taladro da eklendiği görüldü. Platformda toplamda kaç sanatçının şarkı sözlerinin hacklendiği ise tespit edilmiş değil.

Çevrimiçi müzik akış ve podcast platformu Spotify’ın geçtiğimiz yıl kasım ayında Türkiye’de kullanıma sunduğu ve Musixmatch ile iş birliği yaptığı şarkı sözleri özelliği kötüye kullanılmaya başlandı. Uygulama içerisinde müzik ile eş zamanlı olarak aktif olan şarkı sözleri özelliği kötü niyetli kişiler tarafından manipüle edildi. Spotify’daki güvenlik açıklarını fırsat bilen kişi yahut kişiler, şarkı sözleri yerine bazı Instagram hesapları ekledi.

Şarkı sözlerini değiştiren kişi yahut kişilerin bu eylemi neden yaptığı henüz bilinmezken, Spotify Türkiye’den de konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu