MüzikMüzik Haber

Spotify’da Yahudi Ayrımcılığını Teşvik Eden Çalma Listeleri Olay Yarattı!

Skandallarla gündeme gelen Spotify, bu kez Yahudiler'e yönelik ayrımcılığı teşvik eden çalma listeleriyle tepki topladı.

Spotify, son dönemde ırkçı ve ayrımcı çalma listeleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Türkiye’de Nazlı Yırtar’ın editörlüğünde yayın yapan Spotify, daha önce İslamofobiye çanak tutan ve Müslümanlara karşı ayrımcılığı teşvik eden çalma listeleriyle gündeme gelmişti. Çalma listelerinin platformda denetlenmeden yayımlanması ise büyük sorun teşkil etmişti.

İlgili Haber: Spotify’dan Müslümanları Kızdıracak Küstah Çalma Listeleri! İslamofobi’ye Çanak Mı Tutuyor?

Skandallarla gündeme gelmeye devam eden Spotify, bu kez Yahudiler’in tepkisini çekti. Şalom gazetesinde yer alan habere göre Spotify’da antisemitizmi destekleyen çalma listeleri de yayımlanıyor. “Hitler’in Yahudiler’i yakarken dinlediği şarkılar“, “Hitler’in Yahudiler’i kızartırken dinlediği şarkılar” gibi isimlere sahip olan çalma listeleri, bazı sosyal medya kullanıcılarının da tepkisini çekti. Uzun süredir Müzik Onair’ın da gündeme getirdiği konu ile ilgili Spotify Türkiye’den gelecek açıklama ise merak konusu oldu.

İşte o çalma listelerinden bazıları:

spotify yahudi anti semitizm şalom gazetesi

spotify yahudi anti semitizm şalom gazetesi

spotify yahudi anti semitizm şalom gazetesi

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/kgfUa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.