MüzikMüzik HaberÖzel

Spotify’da Yalın Skandalı! Tarkan’ın Şarkısı Manipüle Edildi…

Her geçen gün yeni bir skandala imza atan Spotify bu defa Yalın skandalıyla gündeme geldi. Spotify’da Yalın’ın resmi Spotify sayfasına ‘Drandan’ isimli bir şarkı yüklendi. Spotify’da ‘En son çıkan’ başlığı altında bir single yayınlandı. Tarkan’ın ‘Kuzu Kuzu’ şarkısının enstrümental hali olan ‘Drandan’ isimli şarkı ile Spotify yine bir skandala imza attı. Çok geçmeden Apple Music platformunda da aynı hataya rastlandı. ‘Sözde şarkı’ Apple Music de Yalın’ın resmi sayfasından yayına verildi.

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Yalın, şarkının acil olarak kaldırılması için Spotify, Apple Music ve DMC’yi bilgilendirdi. Daha önce de sık sık editör hatalarıyla gündeme gelen Spotify, Yalın skandalıyla da şok etkisi yarattı.

Çevrimiçi müzik dinleme platformunun editöryel hataları bununla da sınırlı değil. Daha önce birçok rap müzisyenin kendisinden habersiz bir biçimde şarkısı Spotify platformlarına yüklenmiti. Müzisyenlerin emek ve telif mücadelesine balta vuran Spotify, hatalarıyla müzik sektöründe algı yaratmayı sürdürüyor.

Öte yandan rap şarkıcıların şarkılarını ön plana çıkaran Spotify, özellikle pop şarkıcılara yönelik algı operasyonlarıyla gündeme geliyor.

 

Pop Müziğini Spotify’ın Manipülasyonları Mı Öldürdü?

Spotify’da Hayrete Düşüren Skandal!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.