MüzikMüzik Haber

Spotify’daki Skandal Aydilge’nin De Başına Geldi!

Spotify'da uzun süredir gündeme gelen sorun, bu kez şarkıcı Aydilge'nin de başına geldi.

Spotify’da sanatçılara ait olmayan şarkıların onlara aitmiş gibi listelerde yer alması ve paylaşılması, uzun süredir müzik dünyasının gündeminde yer alıyordu. Daha önce Yalın’ın başına gelen bu soruna şimdi de Aydilge maruz kaldı.

Şarkıcı Aydilge, Instagram hesabından Spotify ve itunes’da “Sunrise” isimli bir şarkının kendisine aitmiş gibi yayımlandığını öne sürdü. Sanatçı, konu ile ilgili bağlı olduğu plak şirketinin gerekli işlemleri başlattığını dile getirdi:

“Spotify ve itunes’da bana ait olmayan Sunrise diye bir şarkıyı, stream şarkımmış gibi yüklemişler. Plak şirketim gerekli işlemi başlatıyor. Son çıkan şarkım, Birol (Namoğlu) ile seslendirdiğimiz Parmak İzlerin’dir. Sunrise diye bir şarkım yok. Bunu nasıl yapabiliyorlar bilmiyorum”

BU İLK DEĞİL!

Aydilge’nin yaşadığı sorun, müzik dünyasında ne yazık ki daha önce de yaşanmıştı. Yalın’ın Spotify hesabında Tarkan’ın “Kuzu Kuzu” şarkısının enstrümantal hali “Drandan” isimli yeni bir şarkıymış gibi paylaşılmıştı.

Ancak Spotify’da yaşanan sorunlar bununla da kalmıyor. Kimi zaman şarkıcıların Spotify hesapları hacklenebiliyor. Örneğin en son Enes Batur ve Birsen Tezer bu sorun ile karşı karşıya kalmıştı. Fakat tüm bunlar yaşanırken Spotify Türkiye ise sık karşılaşılan bu sorunla ilgili resmi bir açıklama yapmıyor.

İlgili Haber: Spotify Editöryal Liste Problemleri: Neden Listelere Giremeyen Sanatçılar Var?

spotify aydilge instagram

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.