Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

Spotify’ın Rap Müzik Listesi Skandalı Bu Kez Mirac ve Joker’in Gündeminde

Spotify, Rap sanatçılarına yaptığı ayrımcılıkla gündeme gelmeye devam ediyor. Çok sayıda kişinin kullandığı uygulamanın şarkıları adaletsiz bir şekilde öne çıkarması iki Rapçi Joker ve Mirac’ın da odağında yer aldı.

Daha önce Rapçi Sehabe, Spotify’ın kendi şarkılarının hiçbirini yayımlamamasını gündeme getirmiş ancak konuyla ilgili Spotify’ın herhangi bir resmi açıklaması olmamıştı. Aradan aylar geçmesine rağmen değişen bir şey olmadı ve bu kez de iki Rapçi Joker ile Mirac, benzer bir sorunu yaşadı.

Geçtiğimiz gün “Kural” adlı şarkılarını yayımlayan ikili, Twitter hesaplarından Spotify’ın rap listelerini adaletsiz düzenlediğine vurgu yaptı. Konuyla ilgili Joker şu notu düştü:

Aslında bu liste olayını çok dert etmem ama ortak proje olduğu için merak ediyoruz. şarkı niye Türkçe Rap listesinde yok? Dün akşam Twitter gündemindeydik, şu an YouTube trend’deyiz daha ne kadar rezil olacaksınız?

spotify joker rap twitter

Şarkıyı seslendiren diğer Rapçi Mirac ise şu sözlerle Spotify’a çağrı yaptı:

“#JokerMiracKural
@SpotifyTurkey
#TürkçeRap listesinde neden yok? Bunun kriteri nedir? Şarkının daha nasıl bir etki yapması gerekiyor? 1.5 yıldır 10 küsür çıkışımdan 1 tanesi bile bu listeye alınmadı.
@jokerresmi
ile yapıyoruz yine alınmıyor. Neden adil olamıyorsunuz?”

spotify mirac rap twitter

Konuyla ilgili Spotify’dan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Spotify’ın daha önce de Rap müzik de dahil olmak üzere pek çok listeyi para karşılığında düzenlediği gündeme gelmişti.

İlgili Haber: Müzik Onair YouTube ve Spotify’dan Açıklama Bekliyor

Mirac & Joker’in “Kural” şarkısını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.