Köşe Yazıları

Şubat 2016 Radyo Reyting Analizi

yazar-banner-envanter-yzr-ozcan-beylan

Şubat ayı URYAD – Nielsen araştırmasına göre yine yeni bombalar var :)

  1. URYAD – Nielsen Radyo Reyting araştırması nasıl yapılıyor hayretler içindeyim… Geçen ay 4. olan Kral Pop nasıl olur da 1 ayda 6. sıraya düşer, inanılır gibi değil!.. Radyo sektörü şokta, Gezegen abimize yapılan bu haksızlığa daha fazla dayanamayıp sokak eylemleri başlatacağız haberiniz olsun:)
  2. TRT FM bugün radyoculuğun üzerinde yani über radyoculuk yaparken hala Kral FM neden zirvede, diyenlere cevabım şudur; Kral FM’i zirvede unuttular maalesef. Bakınız Kral FM uzun zaman bir çok lojistik destek alarak önce zirveye çıktı sonra havaya girdi. Orada yalnız kaldı inemiyor. Ne demiş atalarımız, her çıkışın bir inişi vardır, çıkarken basamakları iyi tanı, inerken lazım olurlar diye. Anlaşılan Kral FM basamakları iyi tanımış olacak ki orada kaldı inemiyor. Zira TRT FM bence Türkiye’nin en çok dinlenen radyosudur!.. Her yerden herkesçe dinlenebilen bir kanal.
  3. Cem Hakko Power FM’in yerini beğenmiyor ama benden söylemesi Olcay Hanım yine URYAD toplantısında olduğu gibi yine çok kızacak atacak fırçayı. Aman Cem Amca sen sen ol sağda solda konuşma Hanımefendinin kulağına gidecek dikkatli ol :)
  4. Arkadaş Metro FM sabah yayınları kabak tadı verdi dedik, Perşembe yayınlarında bugün Çarşamba diyorlar dedik, bazı dini duygularla alay eder gibi dua ediyorlar dedik, banttan program dedik, hatta bu bantları da milleti salak yerine koyarak arka arkaya 3 gün yayınlıyorlar dedik, dedik, dedik de vurun ama öldürün demedik. Metro FM’i ne yaptınız böyle 3’ten 7.sıraya indirdiniz be of of offfffff…
  5. Süper FM gibi nadide radyomuz nasıl olur da Kral Pop gibi radyonun altına düşer demeyin amannn Gezegen abimiz buna da çok kzıyor, bakın hatta savunma olarak radyo ödül töreninde ne dedi? “Biz Kral Pop olarak bilmem kaç yerde event partneri olduk” demedi mi? dedi valla:) Tarihe de geçti, hem radyosu kırdı geçirdi, hem de salondakiler kırıldı yarıldı kendinden geçtiler. (Ama onlar da ayıp ediyorlar, arkasından bıdı bıdı yüzüne kahkaha)
  6. Arkadaş Slowtürk 11.sıaradan 1 ayda nasıl oldu da 8. sıraya çıktı, ya da Joytürk 9’dan 11’e nasıl 1 ayda düştü, ne oldu acaba? Yoksa 2 radyo anlaşıp sırayla ilk 10’da olalım oyunu mu oynuyorlar?
  7. Gazoz abimizin dediği gibi yapma bunu yapma bunu URYAD, bazı şeyleri de tuttur. Best FM ile Show Radyo programcıları yapılan diğer programcı araştırmasında 1. 2. 3. çıkarken radyoları adam değil mi ki 9.10. çıkıyo? Buna da her zamanki gibi bir kılıf uyar, uymasa da kaplama yapılır :)
  8. Radyo Seymen Angara havaları ile oynata oynata milleti ya da radyo alemini delirtmiş olmalı ki kimsenin sesi çıkmıyor. Seymen, Kral FM’den kat kat kat daha fazla dinleniyor, inanmazsan aç sesini oyna gardaşım oynaaaaaa.
  9. Radyo D’yi eleştirmekten korkuyorum. Hemen araya adam sokup kaleyi içerden fethetmeye çalışıyorlar. Hem ne var canım Radyo D çok başarılı bir kanal. Programcıları harika!.. Kurumsal kimliği çok iyi. Pop müzik denince akla gelen ilk radyolardan biri… Farklı projeler yapıp acayip işler yapıyorlar. Kimsenin aklına gelmeyeni Radyo D yapıyor sonra diğer radyolar taklit ediyor… :) Efsane kabadayı Murat Duran’ın el attığı yer zaten kötü olur mu hiç!.. Şafak Ongan da çok başarılı. Radyo D aşığı oldum bu ay :) Bu yazıdan sonra tehdit gelmezse cesaretlenip Radyo D hakkında çok çarpıcı bilgiler paylaşacağım. Bendeniz ne demiş, “Öpücükler kondurdum da sevdim mi sandın :)” De bana de bana Radyo Deee bana…
  10. Saran Radyolarından Radyo Spor ulusal oluyor. Radyo Müzik ise yerel oluyor, doğru hareket, alkış. Bir tavsiyem var Sadettin Başkanıma, bu araştırmadan çıkma zamanınız geldi. Keza bakınız burası  ö n e m l i ; Number One Radyoları çıktı da ne oldu tek bir reklam bile kaçırmıyorlarmış?

Bana hatırlatın da bir sonraki yazıda sayın URYAD başkanı İlhan Uzundurukan’ın arka bağlantıları ve orada olma sebeplerini açıklayalım…

Sevgilerimle…

Özcan Beylan | MüzikOnair

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.