Ana Sayfa » Müzik » Süperstar AYU & Keremcem Düeti 5 Ülkede Liste Başı

Süperstar AYU & Keremcem Düeti 5 Ülkede Liste Başı

oduller-reklam-banner

Ender Çabuker’in Endonezya’nın süperstarı Ayu Ting Ting ve Keremcem’e verdiği “Apalah Cinta” isimli şarkı “Yılın Şarkısı” ve “Yılın Projesi” ödüllerini aldı.
5 ülkede birden (Endonezya, Hong Kong, Singapur, Tayvan, Malezya) çıktığı hafta Youtube Trends listesine giren Apalah Cinta’nın Beste, aranje ve prodüktörlüğü ünlü müzik adamı Ender Çabuker yaptı. Şarkıyı yarı Türkçe yarı Endonezya dilinde okuyan Ayu Ting Ting’e klipte Keremcem eşlik etti.

Youtube Dünya Trendleri başarısı sonrasında ülkenin en prestijli müzik ödülü Indonesian Dangdut Awards 2019 ‘da bir Türk bestesi iki ödül birden almış oldu.
36 milyon instagram takipçisi ile dikkatleri çeken Ayu Ting Ting ödül sonrası Türk oyuncular ve şarkıclar tarafından da takip edilmeye başlandı.

Konuyla ilgili konuşan Ender Çabuker “Endonezya’nın müziklerini inceledim, aslında bizimkine hiç benzemiyor, melodileri ve ritmleri tamamen Türk müziğinden farklı. Fakat eserlerim çok beğenildi, şimdiden 2. proje için çalışmalara başladık. Demek ki konu aşk olunca coğrafyanın bir anlamı kalmıyor, sevginin melodisi evrensel” dedi.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir